Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘bez kategorii’

Egzamin na kartę rowerową

W poniedziałek 19 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów z kl. IV i V.  Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów i wszyscy otrzymali pozytywny wynik. Uczniowie zanim przystąpią do części praktycznej egzaminu muszą pozytywnie zdać część teoretyczną w formie testu. Do pierwszej części egzaminu uczniowie przygotowywali się na zajęciach technicznych. Część teoretyczna obejmowała: zasady poruszania się po drogach publicznych wraz ze znajomością znaków oraz innych przepisów drogowych, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Część praktyczną ćwiczyli na lekcjach wychowania fizycznego. Pod uwagę brano: poruszanie się na rowerze, znajomość znaków drogowych pionowych i poziomych, znajomość sygnalizacji świetlnej, rozglądanie się w prawo i w lewo, sygnalizowanie zamiaru skrętu. Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie i bezterminowo dyrektor szkoły podstawowej za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Wiesława Larwa

Podziękowania

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzili między innymi kopalnię złota w Złotym Stoku, a drugiego dnia udali się do rezerwatu Błędne Skały i na Szczeliniec Wielki. W drodze powrotnej przejechali się do zamku Książ i zapoznali się z jego historią. Pogoda i humory dopisywały przy zwiedzaniu pięknych terenów.

74 rocznica pacyfikacji wsi Różaniec

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/2554,74-rocznica-pacyfikacji-rozanca

http://bilgoraj.com.pl/74-rocznica-pacyfikacji-wsi-rozaniec-foto,,3,11,11,1,17502,n.html

https://gazetabilgoraj.pl/artykul/w-intencji-barbarzynsko/196306

Drogi Darczyńco

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! … Tymi słowami zaczął się list z podziękowaniami dla naszej szkoły i wszystkich którzy przyłączyli się  do przygotowania paczki dla potrzebującej rodziny w XVI edycji ogólnopolskiej akcji  SZLACHETNA PACZKA. Nasza szkoła brała udział w tej akcji po raz pierwszy mimo to wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Rodzice, dzieci i nauczyciele wszyscy wspólnie zaangażowali się i w bardzo krótkim czasie skompletowaliśmy paczkę. Najpotrzebniejsze rzeczy z listy były priorytetem ale nie zabrakło również słodyczy czy zabawek dla dzieci. W imieniu obdarowanej rodziny serdecznie dziękujemy za wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Barbara Zwolak

Mikołajki

W dniu 6 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki. W ciągu dnia Mikołaj ze Śnieżynkami odwiedził nasze dzieci w ich salach lekcyjnych. Było wiele radości i dobrego humoru,  każda klasa została obdarowana upominkami.

Kiermasz książek

Biblioteka szkolna zaprasza w listopadzie na kiermasz tanich książek. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Śniadanie daje moc

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.  W dniach 7-9 listopada 2016r. młodsze klasy  przystąpiły do  przygotowania wspólnego śniadania. W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki ich pomysłom na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, koreczki  owocowe, przedziwne stworki zrobione z owoców i warzyw. Nie zabrakło  samodzielnie upieczonego ciasteczek zbożowych i zdrowych muffinek.  Młodsze klasy częstowali starszych kolegów i koleżanek. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Małgorzata Sereda

Zbieramy elektrośmieci

Masz w domu zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny? Jeśli tak, nie wyrzucaj go wraz z innymi odpadami! Przynieś do naszej szkoły – my zamienimy go w pomoce naukowe.

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2016

Wykaz podręczników do religii w roku szkolnym 2016

Wykaz.podręczników do klasy 6

Wykaz.podręczników do klasy 6

Kalendarz
Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Kategorie