Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum dla kategorii ‘bez kategorii’

Audycja radiowa

Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia w Zamościu skupia szkoły prymasowskie, które zaprasza do podejmowania różnych zadań. W tym roku szkolnym zaproponowano nam przygotowanie i prowadzenie audycji radiowej. Emisja programu z cyklu „szkoły z wartościami” odbyła się w dniu 18 listopada o godzinie 17. 15 na antenie Katolickiego Radia Zamość. Audycje poprowadzili: Weronika Gleń z kl. V, Agata Kocioł,  Martyna Dworniczak, Daria Padyjasek, Amelia Grochowicz uczennice klasy VII oraz  Pani Dyrektor Jadwiga Patro, Zofia Zając i Dorota Mazurek. W audycji opowiedzieliśmy o naszej miejscowości i naszej szkole. Oprawę muzyczną do programu przygotował szkolny chórek „Stefek”.

Dorota Mazurek

Kiermasz książek

…Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra… (H. Sienkiewicz).

Już po raz kolejny w listopadzie w naszej szkole odbył się kiermasz książek prowadzony we współpracy z Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Szeroki wybór literatury zadowolił wszystkich, którzy chcieli dokonać zakupu książek. Pojawiły się ciekawe pozycje z różnych dziedzin i skierowane do różnych grup wiekowych. Dzięki tak bogatej ofercie dzieci mogą rozwijać zdolności plastyczne, praktyczne, a także zdobywać wiedzę z różnych dziedzin nauki. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie :-)

Wiesława Larwa

Konkurs plastyczny „Dlaczego warto czytać książki”

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs, który był adresowany do uczniów klas I-VII szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić za pomocą dowolnej techniki plastycznej i w dowolnym formacie temat „Dlaczego warto czytać książki”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Wszystkie zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.

Wiesława Larwa

Prezentacja

     Lubimy czytać książki

Egzamin na kartę rowerową

W poniedziałek 19 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów z kl. IV i V.  Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów i wszyscy otrzymali pozytywny wynik. Uczniowie zanim przystąpią do części praktycznej egzaminu muszą pozytywnie zdać część teoretyczną w formie testu. Do pierwszej części egzaminu uczniowie przygotowywali się na zajęciach technicznych. Część teoretyczna obejmowała: zasady poruszania się po drogach publicznych wraz ze znajomością znaków oraz innych przepisów drogowych, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Część praktyczną ćwiczyli na lekcjach wychowania fizycznego. Pod uwagę brano: poruszanie się na rowerze, znajomość znaków drogowych pionowych i poziomych, znajomość sygnalizacji świetlnej, rozglądanie się w prawo i w lewo, sygnalizowanie zamiaru skrętu. Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie i bezterminowo dyrektor szkoły podstawowej za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Wiesława Larwa

Podziękowania

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzili między innymi kopalnię złota w Złotym Stoku, a drugiego dnia udali się do rezerwatu Błędne Skały i na Szczeliniec Wielki. W drodze powrotnej przejechali się do zamku Książ i zapoznali się z jego historią. Pogoda i humory dopisywały przy zwiedzaniu pięknych terenów.

74 rocznica pacyfikacji wsi Różaniec

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/2554,74-rocznica-pacyfikacji-rozanca

http://bilgoraj.com.pl/74-rocznica-pacyfikacji-wsi-rozaniec-foto,,3,11,11,1,17502,n.html

https://gazetabilgoraj.pl/artykul/w-intencji-barbarzynsko/196306

Drogi Darczyńco

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! … Tymi słowami zaczął się list z podziękowaniami dla naszej szkoły i wszystkich którzy przyłączyli się  do przygotowania paczki dla potrzebującej rodziny w XVI edycji ogólnopolskiej akcji  SZLACHETNA PACZKA. Nasza szkoła brała udział w tej akcji po raz pierwszy mimo to wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo. Rodzice, dzieci i nauczyciele wszyscy wspólnie zaangażowali się i w bardzo krótkim czasie skompletowaliśmy paczkę. Najpotrzebniejsze rzeczy z listy były priorytetem ale nie zabrakło również słodyczy czy zabawek dla dzieci. W imieniu obdarowanej rodziny serdecznie dziękujemy za wielkie serce i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Barbara Zwolak

Mikołajki

W dniu 6 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki. W ciągu dnia Mikołaj ze Śnieżynkami odwiedził nasze dzieci w ich salach lekcyjnych. Było wiele radości i dobrego humoru,  każda klasa została obdarowana upominkami.

Kiermasz książek

Biblioteka szkolna zaprasza w listopadzie na kiermasz tanich książek. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki w Tuliszkowie. Wszystkie książki są nowe, pięknie wydane, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kalendarz
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« lut    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie