Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘zabawa’

Święto Pieczonego Ziemniaka

W  środę czternastego września zajęcia w naszej szkole odbyły się nieco inaczej niż zwykle. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami udali się na Święto Pieczonego Ziemniaka. Podczas wspólnych wesołych zabaw dzieci zajadały się  pieczonymi w ognisku ziemniakami i kiełbaskami. To była także ciekawa lekcja przyrody. Pogoda dopisała, więc i zabawa była znakomita!

Dzień Dziecka

Dnia 6 czerwca 2017 roku uczniowie brali udział w imprezie okolicznościowej z okazji Dnia Dziecka. Impreza przebiegała wg planu:

  • teatrzyk;
  • konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim;
  • sadzenie buka z okazji 15-lecia nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pani Dyrektor wraz z naszym Księdzem Proboszczem przewodniczyli uroczystości;
  • wizyta strażaków z naszej OSP;
  • gry i zabawy sportowe,
  • poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.

Zamierzone zadania i efekty zostały osiągnięte, a dzieci stwierdziły, że był to dzień słodki, sportowy, artystyczny i przede wszystkim wesoły.

Warsztaty artystyczne- wystawa prac

W naszej szkole możemy podziwiać wystawę prac wykonanych przez dzieci z klas III-VI , uczęszczających na warsztaty artystyczne prowadzone przez Panią Małgorzatę Sereda. Prace wykonane na pomocą rożnych technik tj.: decoupage na szkle i drewnie, malowanie farbami marmurkowymi, technika sznurkowa zdobienia pisanek, kwiatki z krepiny.

Małgorzata Sereda

Choinka szkolna

W czwartek tuż przed feriami w naszej szkole odbyła się choinka szkolna. Wszystkich Gości witali uczniowie. Klasa szósta pięknie udekorowała cały korytarz szkolny. Przybyli rodzice, absolwenci i przyszli uczniowie. Młodzi szkolni aktorzy z wielkim sercem i zapałem zaprezentowali przedstawienie pod tytułem „Baśniowy ambaras” oraz nowatorskie kreacje mody, które spotkały się z wielkim aplauzem. Następnie rozpoczęła się zabawa taneczna perfekcyjnie zatańczonym polonezem. Tańczyły młodsze dzieci i starsze. Rodzice dla dzieci przygotowali kolację oraz paczki. W ten radosny sposób zakończyliśmy pierwszy semestr.

Wiesława Larwa

Andrzejki w oddziale przedszkolnym

25 listopada w oddziale przedszkolnym zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja.   Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, lania wosku, kolorowych karteczek z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Małgorzata Sereda

Święto pieczonego ziemniaka

W piękny słoneczny dzień 13 września uczniowie  klas I-VI i przedszkolaki razem ze swoimi wychowawcami i nauczycielami świętowali Dzień Pieczonego Ziemniaka. Święto urozmaicały nam różnego rodzaju zabawy ruchowe, gry i konkursy… Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść pieczone ziemniaki i kiełbasę. Lato zostało podsumowane.

Topienie Marzanny

W dniu 21.03.2016 r. przedszkolaki i uczniowie klas I-VI w kolorowym pochodzie udali się nad rzekę Pasternik by jak co roku pożegnać zimę a przywitać wiosnę. Marzanna odpłynęła a wraz z nią zima. Witaj wiosno!

Młody Obywatel na Sportowo

Szkoła Podstawowa w Różańcu Drugim została  zakwalifikowana do programu Młody Obywatel na Sportowo.  Młody Obywatel to program, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu. W tym roku zajmujemy się aktywnością fizyczną: badamy sportowe zapędy naszych sąsiadów, promujemy aktywny sposób spędzania czasu, odgrzebujemy dawne gry i zabawy, szukamy odpowiedzi na pytanie jak poprzez sport można pomagać innym oraz namawiamy lokalne władze do przyjrzenia się temu właśnie obszarowi życia mieszkańców.

Bogdan Antolak

Choinka szkolna

W dniu 28.01.2016r. odbyła się w naszej szkole choinka. Jak co roku zabawę taneczną poprzedziła część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów. W tym roku występ rozpoczęła kl. I opowiadaniem „O tym, jak Gwiazdka, która kolędować chciała, serca ludziom rozgrzewała”. Uczniów do występu przygotowała wychowawczyni Jadwiga Burdzań. Następnie uczniowie kl. II, III pod kierunkiem Pani Doroty Mazurek zagrali „Jasełka”. Najstarsi uczniowie zatańczyli poloneza, który rozpoczął zabawę taneczną. Uczniowie kl. V i VI ćwiczyli pod okiem Pana Bogdana Antolaka. Rodzice przygotowali dzieciom paczki i poczęstunek. Wszyscy bawili się doskonale.

Jadwiga Burdzań

Święto Pieczonego Ziemniaka

17 września 2015 roku odbyło się coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na pobliską łąkę, gdzie uczniowie klasy VI wraz z organizatorami imprezy – p. Bogdanem Antolakiem i p. Bogusławem Kosiem – przygotowali ognisko i mnóstwo ciekawych gier i zabaw. Kiełbaski  i ziemniaki smakowały wszystkim uczestnikom imprezy, a przygotowane zabawy na świeżym powietrzu pozwoliły spalić na bieżąco nadmiar kalorii.

Bogdan Antolak

Kalendarz
Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Kategorie