Archiwum dla kategorii ‘akademia’

Akademia upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

18 listopada 2018r. w Kościele Parafialnym w Różańcu Drugim odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem p. Doroty Mazurek i p. Zofii Zając przybliżyli wszystkim zebranym historię naszego kraju – czasów, gdy Polska zniknęła na 123 lata z map świata. Dekorację plastyczną wykonała p. Karolina Dołomisiewicz. Podczas uroczystej Mszy dziękczynnej za Ojczyznę zaprezentował się poczet sztandarowy z naszej szkoły. Przedstawiciele uczniów godnie reprezentowali społeczność szkolną. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Miejmy nadzieję, że takie dni jak ten, przyczynią się do tego, by podtrzymywać w młodych ludziach więź z Ojczyzną, jej historią, kulturą i sztuką oraz tradycjami.

Zofia Zając

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, rodzice oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Banaś wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez uczniów. Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Jadwigę Patro, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły i Burmistrza Tarnogrodu. Dzieci życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie.

Wiesława Larwa

Teleekspress

Zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr roku szkolnego rozpoczęło się programem artystycznym. Uczniowie przygotowali inscenizację pt. ”Teleexpress”, na temat czy książka jest potrzebna? Oskarżoną została książka. Prokurator na świadków powołał komputer i kasetę, a obrońca bibliotekarkę i dzieci. Po wystąpieniu świadków uczniowie mogli wyrazić swoją opinię. Wszyscy stwierdzili, że książki są ważne w życiu człowieka: uczą zasad ortografii, czytając je potrafimy lepiej się wysławiać, nie nudzimy się, pomagają nam znaleźć różne wyjścia z wybranych sytuacji oraz pobudzają naszą wyobraźnię. Na zakończenie sąd orzekł, że: ”Książka to mistrz, co darmo nauki udziela. Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”. Występ podobał się publiczności, więc nagrodą za trud były duże brawa.

Wiesława Larwa

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości. Z tej okazji w Kościele Parafialnym w Różańcu Drugim odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Inscenizację słowno-muzyczną przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierunkiem Pani Doroty Mazurek i Zofii Zając. Przygotowany program okazał się świetną lekcją historii, przypominającą wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości. Uczniowie, poprzez wiersze i pieśni patriotyczne przedstawili tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Podczas uroczystej Mszy dziękczynnej za Ojczyznę zaprezentował się poczet sztandarowy z naszej szkoły. Przy pomniku poległych za Ojczyznę zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Przedstawiciele uczniów godnie reprezentowali społeczność szkolną.

Zofia Zając

Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie to niezwykle ważne i podniosłe, a zarazem radosne wydarzenie w życiu każdego ucznia. W naszej szkole taka uroczystość odbyła się 30 października 2017 r. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak musieli zaprezentować program artystyczny i złożyć uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Pani dyrektor Jadwiga Patro nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy pierwszoklasistom, by każdy dzień spędzony w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

 Wiesława Gałka

Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2017r. uczniowie klasy IV zaprezentowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dziękując w ten sposób nauczycielom oraz pozostałym pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają każdego dnia w ich nauczanie i wychowanie. Uczniowie obdarzyli wszystkich pracowników naszej szkoły ręcznie wykonanymi upominkami. Pozostałą część dnia uczniowie klasy VII prowadzili lekcje w ramach dnia samorządności, który zawsze towarzyszy temu świętu.

Anna Sereda

Dzień Mamy i Taty

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole  odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Na tą wyjątkową uroczystość przybyło wiele rodziców. Montaż słowno – muzyczny przygotowali dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowali przedstawienie pt. „O zaginionej żabce”. Miłą niespodzianą była recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” w wykonaniu rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Czas umiliły nam również taniec „Walczyk ” w wykonaniu uczennic z klas IV-VI. Nie zabrakło także uroczystego „Sto lat „dla rodziców. Po części artystycznej dzieci wręczyli rodzicom upominki samodzielnie wykonane, złożyli życzenia. Następnie rodzice udali się na słodki poczęstunek. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech. Z okazji Dnia Mamy i Taty składamy  również wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Małgorzata Sereda

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klas I, II, III pod kierunkiem p. Jadwigi Burdzań i Wiesławy Gałki przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. ,,W harmonii z przyrodą”. Dzieci w młodszym wieku szkolnym charakteryzują się dużą aktywnością poznawczą oraz dużym zaangażowaniem emocjonalnym. W związku z tym nawyki ekologiczne należy kształtować u nich już od najmłodszych lat. Bardzo ważny jest bezpośredni kontakt dziecka z naturą, rzetelna wiedza o stanie naszego środowiska oraz zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja.

Wiesława Gałka

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się uroczystość na którą zostali zaproszeni nasi dziadkowie. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Sereda przygotowały inscenizację „Rzepki”. Uczniowie kl. I-II-III wraz z wychowawcami Wiesławą Gałka i Jadwigą Burdzań przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony babciom i dziadkom. Występ wnuków wzbudził wśród gości wiele emocji . Artyści zostali nagrodzeni brawami. Następnie wnukowie złożyli życzenia, upominki i zaprosili gości na słodki poczęstunek.

Jadwiga Burdzań

Angielski na wesoło

video-1485809914

Kalendarz
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Kategorie