Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘akademia’

Dzień Mamy i Taty

Dnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole  odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Na tą wyjątkową uroczystość przybyło wiele rodziców. Montaż słowno – muzyczny przygotowali dzieci z oddziału przedszkolnego. Zaprezentowali przedstawienie pt. „O zaginionej żabce”. Miłą niespodzianą była recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” w wykonaniu rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego. Czas umiliły nam również taniec „Walczyk ” w wykonaniu uczennic z klas IV-VI. Nie zabrakło także uroczystego „Sto lat „dla rodziców. Po części artystycznej dzieci wręczyli rodzicom upominki samodzielnie wykonane, złożyli życzenia. Następnie rodzice udali się na słodki poczęstunek. Takie spotkania są okazją do bliższego poznania oraz do wyrażenia podziękowania za trud, jaki włożyli w wychowanie swoich pociech. Z okazji Dnia Mamy i Taty składamy  również wszystkim Rodzicom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wielu radosnych chwil w życiu.

Małgorzata Sereda

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie z klas I, II, III pod kierunkiem p. Jadwigi Burdzań i Wiesławy Gałki przygotowali przedstawienie ekologiczne pt. ,,W harmonii z przyrodą”. Dzieci w młodszym wieku szkolnym charakteryzują się dużą aktywnością poznawczą oraz dużym zaangażowaniem emocjonalnym. W związku z tym nawyki ekologiczne należy kształtować u nich już od najmłodszych lat. Bardzo ważny jest bezpośredni kontakt dziecka z naturą, rzetelna wiedza o stanie naszego środowiska oraz zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja.

Wiesława Gałka

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się uroczystość na którą zostali zaproszeni nasi dziadkowie. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawcy Małgorzaty Sereda przygotowały inscenizację „Rzepki”. Uczniowie kl. I-II-III wraz z wychowawcami Wiesławą Gałka i Jadwigą Burdzań przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony babciom i dziadkom. Występ wnuków wzbudził wśród gości wiele emocji . Artyści zostali nagrodzeni brawami. Następnie wnukowie złożyli życzenia, upominki i zaprosili gości na słodki poczęstunek.

Jadwiga Burdzań

Angielski na wesoło

video-1485809914

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2016 r. w Kościele Parafialnym w Różańcu Drugim miała miejsce uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V i VI  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Montaż miał przede wszystkim  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Zgromadzeni zostali wprowadzeni w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przy pomniku poległych za Ojczyznę w asyście pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze tym, którzy poświęcili dla nas życie. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Zofia Zając

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartek, tj. 13 października 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy przypadający na 14 października DZIEŃ  EDUKACJI NARODOWEJ. W Dniu Nauczyciela, uczniowie i ich rodzice wyrażają swoją wdzięczność pedagogom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie, składając życzenia oraz kwiaty. Głównym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej była uroczysta akademia, zorganizowana przeddzień Święta, którą swoją obecnością zaszczycili pracownicy oraz uczniowie naszej placówki. Część artystyczną przygotowała klasa VI pod kierunkiem p. Zofii Zając i p. Doroty Mazurek.

Zofia Zając

Dzień Matki

Dzień Matki obchodzony jest w ponad stu krajach na świecie. Tradycja święta jest bardzo stara i w różnych zakątkach świata wiąże się z ciekawymi zwyczajami. Święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. W naszej szkole uczniowie uczcili ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. W przygotowaniach do obchodów święta naszych mam uczestniczyli uczniowie oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Małgorzatą Seredą i klasy IV- VI ze swoimi nauczycielkami: p. Dorotą Mazurek i p. Wiesławą Larwą. Oprócz występu dzieci przygotowały piękne upominki. Na koniec mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Odświętna dekoracja, piękne stroje dzieci zrobiły na mamach wielkie wrażenie. Wszystko udało się znakomicie.

Wiesława Larwa

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy święto Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klas II- III. Swoją postawą chcemy wyrazić protest przeciw dalszemu niszczeniu środowiska, ponieważ nasza planeta coraz bardziej niszczeje. Ziemia niegdyś czysta i zielona, nietknięta ręką ludzką, teraz jest coraz słabsza, coraz brudniejsza, a jej zieleń znika pod wytworami rozwijającej się cywilizacji. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.

Wiesława Gałka

Święto Niepodległości

11 listopada 2015 rok to 97 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Antoniego w Różańcu Drugim, podczas Mszy świętej odbyła się uroczysta akademia środowiskowa. Uczniowie przystrojeni w biało – czerwone kotyliony przedstawili treści historyczne oraz pieśni i wiersze, które przybliżyły zgromadzonym czasy niewoli od pierwszego rozbioru Polski, poprzez powstanie listopadowe aż do pierwszej wojny światowej i historycznej daty 11 listopada 1918 roku. W uroczystości tej uczestniczył również nasz poczet sztandarowy. Przy pomniku poległych za Ojczyznę zostały zapalone znicze. Mieszkańcy z zainteresowaniem wysłuchali przygotowanego przez uczniów montażu słowno– muzycznego.

Wiesława Larwa

Dzień Matki

W maju tradycyjnie jak już od wielu lat, obchodzony był w naszej szkole Dzień Matki. Zaproszone mamy obejrzały część artystyczną. Scenariusz występów przygotowany przez panie: Dorotę Mazurek i Wiesławę Larwa poruszał szeroko tematy roli matki w rodzinie i  jej poświęcenia w pracy codziennej. Po chwilach wzruszenia uczniowie wręczyli z najszczerszymi życzeniami swoim mamom upominki jako symbol szacunku i miłości. Na koniec mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez swoje pociechy.

Wiesława Larwa

Kalendarz
Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Kategorie