Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum dla kategorii ‘uroczystości’

Święto Konstytucji 3 Maja

https://gazetabilgoraj.pl/artykul/patriotyczne-swietowanie/439646

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 27 marca 2018  r. odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy IV serdecznie powitali pierwszaków oraz zaprezentowali część artystyczną związaną z tym wydarzeniem. Wcielili się w różne postaci bajkowe: krasnale, wróżki, kota w butach, a także książki. Przypomnieli zasady zachowania się w bibliotece szkolnej oraz prośby książek. Pierwszaki musiały odpowiedzieć na różne pytania dotyczące książek i biblioteki, a także odgadnąć zagadki. Należało podać bohaterów niektórych bajek. Dzieci wspaniale sobie poradziły z tymi zadaniami. Najważniejszym punktem uroczystości był akt pasowania, którego dokonała pani Wiesława Larwa. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, książeczki, zakładki oraz słodycze. Osoby odpowiedzialne za dekorację i część artystyczną: panie Wiesława Larwa i Anna Borowa.

Anna Borowa

75 rocznica pacyfikacji Różańca

http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/6272,75-rocznica-pacyfikacji-rozanca

http://www.bilgoraj.com.pl/75-rocznica-pacyfikacja-rozanca-foto,,3,11,11,1,19780,nkultura.html

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które poprzedzone było Mszą Świętą w kościele parafialnym. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła uczennica klasy siódmej – Daria Padyjasek. Na początku odśpiewano hymn szkoły. Następnie zabrała głos pani dyrektor Jadwiga Patro, która powitała wszystkich uczniów, rodziców, grono pedagogiczne. Przedstawiła organizację  roku szkolnego 2017/2018 oraz życzyła wielu sukcesów na nowy rok szkolny. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie klasy piątej. Na zakończenie, uczniowie pod opieką swych wychowawców rozeszli się do klas. Nauczyciele przedstawili podopiecznym kilka ważnych informacji – plan lekcji, organizację pracy szkoły w bieżącym roku oraz przypomnieli i szerzej omówili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole i poza nią.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W piątek, 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 8.00 odprawiona została Msza Św. w kościele parafialnym, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Następnie wszyscy spotkali się na korytarzu szkolnym. Na początek młodzież z klasy VI przygotowała zabawny program artystyczny doprowadzając wielu uczestników do łez radości. Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień. Pan burmistrz, pani dyrektor z wychowawcami i nauczycielami wręczyli  nagrody dla wyróżnionych uczniów. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa.

Pasowanie na czytelnika

Dnia 17 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I i II. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.  Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nowi czytelnicy otrzymali interesujące książki, identyfikatory oraz pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym wydarzeniu.

Wiesława Larwa

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. uroczyście zakończyliśmy zajęcia dydaktyczne i symbolicznie rozpoczęliśmy wakacje. Od samego rana sprzyjała też pogoda – wysoka temperatura i letnie słońce przypominały nam, że czas już schować zeszyty i książki i ruszyć na wakacyjne wyprawy. Mszą Św. w Kościele p.w. Św. Antoniego rozpoczął się nasz ostatni dzień. Po mszy uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne wzięli udział w uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny 2015/2016. Na korytarzu zebrali się przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Pani Dyrektor Jadwiga Patro powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. W sposób szczególny pożegnała się z uczniami klasy VI, którzy zostali absolwentami naszej szkoły. Klasy VI i V zaprezentowały krótki program artystyczny. Najbardziej pracowici uczniowie otrzymali wymarzone świadectwa z wyróżnieniem, nagrody rzeczowe i książkowe za naukę,  osiągnięcia sportowe, pracę w samorządzie uczniowskim, czytelnictwo i 100% frekwencję. Po części oficjalnej klasy udały się z wychowawcami do swoich sal, aby tam odebrać świadectwa potwierdzające ich umiejętności i wiedzę. Po kilkudziesięciu minutach szkołę opuszczały same uśmiechnięte buzie!

Życzymy wszystkim uczniom, aby wakacyjne miesiące były wielkim odkrywaniem świata, a oni jego badaczami i odkrywcami…

73 rocznica pacyfikacji Różańca

W dniu 18 marca 2016 r. wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających ofiary pacyfikacji wsi Różaniec z czasów II wojny światowej.

Pasowanie na uczniów klasy pierwszej

W dniu 19.11.2015r. odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. W poczet braci uczniowskiej przyjęliśmy uczniów klasy I. Uczniowie  pod kierunkiem wychowawcy przygotowali część artystyczną. Aktu pasowania dokonała dyrektor szkoły Jadwiga Patro. Uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od starszych kolegów oraz rodziców. Po uroczystości odbyła się zabawa taneczna i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Jadwiga Burdzań

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Uczniowie klasy VI pod opieką Pani Doroty Mazurek i Pani Małgorzaty Seredy przygotowali i przedstawili część artystyczną. Celem uroczystości było uczczenie nauczycieli w dniu ich święta oraz podziękowanie im za trud włożony w edukację i wychowanie. Pani Dyrektor powitała wszystkich gości i oddała głos uczniom, którzy zaprezentowali program artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli pedagogom życzenia. Akademię uświetnił również występ naszych przedszkolaków, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Dzień Nauczyciela”. W ramach podziękowania nauczycielom, uczniowie klasy VI złożyli podziękowania, życzenia, kwiaty jak również „Order” wykonany  z kasztanów i żołędzi.

Małgorzata Sereda

Kalendarz
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie