Archiwum dla kategorii ‘wycieczki’

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste święta w naszej tradycji. Z tej okazji 4 grudnia dzieci z klas młodszych z opiekunami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10.00. Zostaliśmy powitani przez pana przewodnika i zaproszeni do muzeum. Tuż przy wejściu zobaczyliśmy przepiękną, olbrzymią choinkę ozdobioną wyrobami produkowanymi w tutejszej fabryce. W dalszej części galerii podziwialiśmy dekoracje świąteczne charakterystyczne dla różnych stylów i epok. Następnie udaliśmy się do pracowni, gdzie mogliśmy obserwować jak produkowane są  bombki choinkowe. Niebywałą atrakcją naszej wycieczki była możliwość udekorowania bombki, którą  zabraliśmy do domu. Zostaliśmy także obdarowani upominkiem w postaci ręcznie zrobionej bombki z własnym imieniem. Pobyt w muzeum trwał kilka godzin, ale nikomu się nie nudziło. Była to wspaniała wycieczka, pełna niesamowitych wrażeń.

Wiesława Gałka

Wycieczka do Zatoru

12 września klasa VI pojechała na wycieczkę do Zatoru, gdzie mieści się największy polski park rozrywki – Energylandia. Na obszarze 26 hektarów znajduje się tam prawie 80 atrakcji: Roller Coaster, Tsunami Drop, Space Booster. Gry i zabawy: super statki, malowanie twarzy, auto speed race, salon gier, codziennie pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne, kino 7D, restauracje i sklepy z pamiątkami. Tutaj nikt się nie nudził!  Wycieczka spełniła marzenia uczniów.

Wycieczka do Zamościa

3 października 2017r. klasy: IV, VI i VII wybrały się wspólnie na jednodniową wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy pt. „Tarapaty” w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”. Następnie zwiedzaliśmy Nadszaniec,  a dokładnie Bastion VII, gdzie mieliśmy okazję usłyszeć historię miasta-twierdzy, które jako jedyne w Polsce nigdy nie zostało zdobyte przez wrogów. Zwiedziliśmy mury obronne od środka oraz uczestniczyliśmy w prezentacji wystrzału z armaty. Następnie zwiedzaliśmy Rynek Wielki ze złudnym Ratuszem Zamojskim. Zwiedzanie Rynku połączyliśmy z obiadem w restauracji Verona mieszczącej się na Starówce. Następnie zwiedziliśmy Rotundę Zamojską, która w okresie II wojny światowej była miejscem przetrzymywania i mordowania ludzi.

Anna Sereda

Wycieczka do Rzeszowa

13 czerwca 2017 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły  Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Cały dzień był tak zaplanowany, że dzieci nie miały czasu na nudę. Najpierw obejrzeliśmy Muzeum Dobranocek, gdzie w skupieniu oglądaliśmy eksponaty postaci z dawnych bajek oraz bajki. Rozbawieni pojechaliśmy do Teatru  im. W. Siemaszkowej, by obejrzeć sztukę teatralną pt.: „Przygody Koziołka Matołka”. Cóż to były za  wspaniałe wrażenia! Po zwiedzeniu teatru uczniowie bawili się w Sali zabaw „Fantazja”. Zmęczeni i rozbawieni zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domu. Wszyscy stwierdzili, że na taką wycieczkę można pojechać jeszcze raz. Wycieczkę zorganizowała pani Wiesława Gałka, opiekunami były nauczycielki: Henryka Palikot, Jadwiga Burdzań i Ewa Marczak.

Ewa Marczak

Wycieczka Magiczne Ogrody

Dnia 09. 06. 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z Rodzicami i wychowawcą wybrali się na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu położony koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą.  To wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To pierwszy w Polsce tematyczny park sensoryczny, zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Po przekroczeniu bram ogrodu przenosimy się do prawdziwie bajkowego świata, pełnego magii i czarów.

Małgorzata Sereda

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzili między innymi kopalnię złota w Złotym Stoku, a drugiego dnia udali się do rezerwatu Błędne Skały i na Szczeliniec Wielki. W drodze powrotnej przejechali się do zamku Książ i zapoznali się z jego historią. Pogoda i humory dopisywały przy zwiedzaniu pięknych terenów.

Pielgrzymka na Jasną Górę

VIII Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę 17 maja 2017 r. pod hasłem – ,,NASZA HISTORIA NASZĄ DUMĄ – Z Prymasem Tysiąclecia u Królowej Polski w trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu.  W pielgrzymce wzięli udział uczniowie klasy IV i  VI.

Wycieczka do Biłgoraja

Dnia 05. 04. 17 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Biłgoraja. Oglądaliśmy film pt.”Zając Max ratuje Wielkanoc” w Biłgorajskim Centrum Kultury, następnie odwiedziliśmy Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali Podziękowanie.  Po wizycie w straży udaliśmy się do pizzerii na posiłek.

Małgorzata Sereda

Wycieczka do Zamościa

W piątek 31 marca uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zamościa.  Dzieci klas IV-VI odwiedziły interaktywne centrum nauki „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”. Wystawa pod tytułem „Było sobie życie” to fascynująca wyprawa do wnętrza ludzkiego organizmu. W trakcie spotkania dzieci w formie zabawy zapoznały się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Następnie udaliśmy się do kina na film „Był sobie pies”. Wzruszająca historia psa szukającego sensu istnienia. Film opowiadał jakie mogą być relacje w rodzinie i międzyludzkie. Uczył odpowiedzialności i wychowania. Seans wszystkim się podobał, był bardzo cenną oraz pouczającą lekcją dla nas. Po filmie udaliśmy się na jedzonko do restauracji McDonald’s. Na koniec pojechaliśmy do ogrodu zoologicznego gdzie mogliśmy oglądać liczne gatunki zwierząt z całego świata. Wycieczka odbyła się w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Wiesława Larwa

Wycieczka klasy czwartej

4 października klasa czwarta rozpoczęła realizację programu „Poznając okolicę poznaję Ojczyznę”. Pierwszym elementem jest zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie nowych miejsc  we własnej miejscowości. Dzieci wraz z wychowawcą udali się w podróż rowerową pod kierunkiem znawcy lokalnej miejscowości pana Piotra Kupczaka. Dzieci z zachwytem odkrywali nowe nieznane dotąd miejsca oraz wsłuchiwali się w piękną ale czasami i dramatyczną historię Różańca. Kolejnym punktem programu będzie poznanie miasta i gminy Tarnogród.

Bogdan Antolak

Kalendarz
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Kategorie