Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘wycieczki’

Wycieczka do Rzeszowa

13 czerwca 2017 r. uczniowie klas I-III ze Szkoły  Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Szkoły Filialnej w Różańcu Pierwszym uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Cały dzień był tak zaplanowany, że dzieci nie miały czasu na nudę. Najpierw obejrzeliśmy Muzeum Dobranocek, gdzie w skupieniu oglądaliśmy eksponaty postaci z dawnych bajek oraz bajki. Rozbawieni pojechaliśmy do Teatru  im. W. Siemaszkowej, by obejrzeć sztukę teatralną pt.: „Przygody Koziołka Matołka”. Cóż to były za  wspaniałe wrażenia! Po zwiedzeniu teatru uczniowie bawili się w Sali zabaw „Fantazja”. Zmęczeni i rozbawieni zjedliśmy obiad i wróciliśmy do domu. Wszyscy stwierdzili, że na taką wycieczkę można pojechać jeszcze raz. Wycieczkę zorganizowała pani Wiesława Gałka, opiekunami były nauczycielki: Henryka Palikot, Jadwiga Burdzań i Ewa Marczak.

Ewa Marczak

Wycieczka Magiczne Ogrody

Dnia 09. 06. 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z Rodzicami i wychowawcą wybrali się na wycieczkę do „Magicznych Ogrodów” w Janowcu położony koło Kazimierza Dolnego nad Wisłą.  To wspaniały rodzinny park tematyczny - świetne miejsce rozrywki i rekreacji nie tylko dla dzieci. To pierwszy w Polsce tematyczny park sensoryczny, zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię. Po przekroczeniu bram ogrodu przenosimy się do prawdziwie bajkowego świata, pełnego magii i czarów.

Małgorzata Sereda

Wycieczka w Góry Stołowe

W dniach od 31 maja do 2 czerwca uczniowie klas IV – VI pojechali na wycieczkę w Góry Stołowe. Zwiedzili między innymi kopalnię złota w Złotym Stoku, a drugiego dnia udali się do rezerwatu Błędne Skały i na Szczeliniec Wielki. W drodze powrotnej przejechali się do zamku Książ i zapoznali się z jego historią. Pogoda i humory dopisywały przy zwiedzaniu pięknych terenów.

Pielgrzymka na Jasną Górę

VIII Pielgrzymka Szkół Prymasowskich na Jasną Górę 17 maja 2017 r. pod hasłem – ,,NASZA HISTORIA NASZĄ DUMĄ – Z Prymasem Tysiąclecia u Królowej Polski w trzechsetlecie koronacji Cudownego Obrazu.  W pielgrzymce wzięli udział uczniowie klasy IV i  VI.

Wycieczka do Biłgoraja

Dnia 05. 04. 17 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do Biłgoraja. Oglądaliśmy film pt.”Zając Max ratuje Wielkanoc” w Biłgorajskim Centrum Kultury, następnie odwiedziliśmy Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy, którzy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu. Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali Podziękowanie.  Po wizycie w straży udaliśmy się do pizzerii na posiłek.

Małgorzata Sereda

Wycieczka do Zamościa

W piątek 31 marca uczniowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Zamościa.  Dzieci klas IV-VI odwiedziły interaktywne centrum nauki „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”. Wystawa pod tytułem „Było sobie życie” to fascynująca wyprawa do wnętrza ludzkiego organizmu. W trakcie spotkania dzieci w formie zabawy zapoznały się z zagadnieniami współczesnej medycyny, biologii, anatomii człowieka i genetyki. Następnie udaliśmy się do kina na film „Był sobie pies”. Wzruszająca historia psa szukającego sensu istnienia. Film opowiadał jakie mogą być relacje w rodzinie i międzyludzkie. Uczył odpowiedzialności i wychowania. Seans wszystkim się podobał, był bardzo cenną oraz pouczającą lekcją dla nas. Po filmie udaliśmy się na jedzonko do restauracji McDonald’s. Na koniec pojechaliśmy do ogrodu zoologicznego gdzie mogliśmy oglądać liczne gatunki zwierząt z całego świata. Wycieczka odbyła się w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Wiesława Larwa

Wycieczka klasy czwartej

4 października klasa czwarta rozpoczęła realizację programu „Poznając okolicę poznaję Ojczyznę”. Pierwszym elementem jest zwiedzanie, poznawanie i odkrywanie nowych miejsc  we własnej miejscowości. Dzieci wraz z wychowawcą udali się w podróż rowerową pod kierunkiem znawcy lokalnej miejscowości pana Piotra Kupczaka. Dzieci z zachwytem odkrywali nowe nieznane dotąd miejsca oraz wsłuchiwali się w piękną ale czasami i dramatyczną historię Różańca. Kolejnym punktem programu będzie poznanie miasta i gminy Tarnogród.

Bogdan Antolak

Lot samolotem

Nagroda dla Darii i Jagody za wyniki w nauce i pracę w samorządzie szkolnym.

Rajd pieszy

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w rajdzie pieszym szkół imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Celem wyprawy było uczczenie pobytu Kardynała na Ziemi Lubelskiej jak i integracja dzieci i młodzieży ze Szkół Prymasowskich. Wycieczkę zorganizowała Szkoła Podstawowa im. sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju. Rajd rozpoczął się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Nabrożu. Następnie sformułowano grupy rajdowe i wyruszono w trasę. Po krótkim odpoczynku w połowie trasy dotarliśmy do Grodziska w Posadowie. Tam odbyło się wspólne ognisko na zakończenie rajdu. Po skonsumowaniu smacznych kiełbasek ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Bogdan Antolak

Wycieczka ekologiczna

7 czerwca uczniowie z klasy IV i V zwiedzali oczyszczalnię ścieków w Tarnogrodzie i Różańcu Pierwszym oraz ujęcie wody w Tarnogrodzie.  Różnice w wyglądzie wody na wejściu do oczyszczalni oraz na wyjściu wprowadziły uczniów w zdumienie. Informacje jakie nam przekazano były rzeczowe i zainteresowały uczniów. Wycieczka odbyła się z inicjatywy Komisji Gospodarczej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Tarnogrodzie. Serdecznie dziękujemy organizatorom.

Wiesława Larwa

Kalendarz
Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Kategorie