Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum dla kategorii ‘spotkania’

Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

8 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Agencji Widowisk Historycznych Arkona, którzy poprowadzili żywą lekcję historii pod tytułem “Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce za rządów Stefana Batorego, dynastii Wazów i Jana III Sobieskiego. Uczniowie obejrzeli ówczesne stroje, zbroję husarską oraz pokaz walki na szable. Młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym omawianej lekcji i dzięki temu niektórym udało się wygrać repliki dukatów bitych za panowania Jana III Sobieskiego. Na zakończenie wszyscy wyszli na boisko szkolne, by być świadkami wystrzału z pistoletu z omawianej epoki historycznej.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

09.04.2018 r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości, odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez Dzieci. Na koniec mogliśmy kupić ciekawe książki i zdobyć autograf pisarki.

Jadwiga Burdzań

Bezpieczne ferie. Strażak spotkał się z uczniami

O tym jak należy zachować szczególne bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, mówił pan strażak na spotkaniu z uczniami. Ostrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Poruszał także problem tlenku węgla, który jest cichym zabójcą, niewidocznym i pozbawionym zapachu. Przypomniał, jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy. Dzięki takiemu spotkaniu nasze ferie będą bezpieczniejsze.

Dzień Babci i Dziadka

Na zewnątrz zimno i mroźno, ale w naszej szkole ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy 19 stycznia przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały upominki które wręczyły po uroczystości. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.

Monika Olejnicka

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia  oraz  Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła podczas uroczystości, która  odbyła się 4 stycznia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana  Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Na  uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ks. proboszcz Wiesław Banaś, burmistrz Tarnogrodu pan Eugeniusz Stróż, sołtysi Pan Czesław Larwa i pan Marian Strus oraz radny pan Henryk Gleń i przedstawiciel Rady Rodziców pani Anna Gurdziel. Uczestników spotkania opłatkowego  w  świąteczny nastrój wprowadziły Jasełka w  wykonaniu uczniów  klasy IV i V. Wszyscy goście z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców   śpiewali towarzyszące przedstawieniu kolędy. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania – i złożenie noworocznych życzeń.

Dorota Mazurek

Spotkanie z Mikołajem

W naszej szkole są tylko grzeczne dzieci, dlatego  Mikołaj, wraz ze Śnieżynkami odwiedził nas 6 grudnia 2017r. Dobre humory dopisywały wszystkim. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z religii, j. polskiego , matematyki, muzyki, a ponieważ „egzamin” zdali na piątkę zostali obdarowani przez Mikołaja upominkami.

Samorząd Uczniowski

Pokaz historyczny

Staropolski Sarmantyzm i Epoka Szlachecka 23 XI 2017 r.

Innowacja Pedagogiczna

W roku szkolnym 2016/17 w naszej  szkole realizowana była innowacja pedagogiczna. pt.  ”Poczytaj mi mamo- lubimy słuchać, gdy czytacie”. W innowacji zawarto problematykę czytania oraz praktycznych ćwiczeń logopedycznych. Celem innowacji było zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dużą rolę w przeprowadzonej innowacji mieli do spełnienia rodzice dzieci. Aktywnie angażowali się w comiesięczne czytanie dzieciom. W czytanie zostali wdrożeni również rodzice z Rady Rodziców oraz starsi uczniowie i goście. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ze szkolną bibliotekarką. Wspaniałą atrakcją dla naszej szkoły był występ rodziców w ptasich przebraniach, którzy zaprezentowali wiersz J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Praktyczną i także ciekawą formę  spędzania czasu dla dzieci były profilaktyczne zajęcia logopedyczne. Dzięki wdrożonym działaniom wprowadzono dzieci w świat literatury, ukazano przedszkolakom właściwy kontakt z książką poprzez wzór osób dorosłych, przygotowano dzieci do późniejszego, samodzielnego wyboru książek, wdrażano do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek, zachęcano rodziców do głośnego i systematycznego czytania z dziećmi. Nauczyciele wdrażający innowacje: Małgorzata Sereda, Ewa Marczak, Wiesława Larwa.

Małgorzata Sereda

Każdy może uratować życie

„Każdy może uratować życie” to tytuł innowacji pedagogicznej, którą realizujemy w tym roku szkolnym w kl. I, II, III. Głównym założeniem innowacji jest nauczenie dzieci w młodszym wieku szkolnym odpowiedniego postępowania w sytuacji różnorodnych wypadków, czyli rozpoznania zagrożenia, udzielania pierwszej pomocy i wezwania służb specjalistycznych. Inicjatorem innowacji jest Natalia Dołomisiewicz, która prowadziła zajęcia w I okresie roku szkolnego. W II okresie zajęcia prowadzą: Jadwiga Burdzań i Wiesława Gałka. Nauczyciele realizujący ten program ukończyli szkolenie w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Na zajęciach w kl. I, II, III realizowane są zagadnienia dotyczące: umiejętności korzystania z telefonów alarmowych, umiejętności dokonania zgłoszenia o zdarzeniu, poznania łańcucha przeżycia, umiejętności oceniania sytuacji, ćwiczeń praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy, sposobów reagowania i udzielania pierwszej pomocy w przypadku obrażeń ciała: zranienia skóry przez zwierzęta – ugryzienia, użądlenia, ukąszenia, skaleczenia, złamania, krwotoki, oparzenia, odmrożenia, porażenia, zatrucia, zadławienia. Zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli służb specjalistycznych: policji – st. sierż. Agnieszkę Potocką, lekarza – Romana Cichockiego, straży pożarnej – Andrzeja Pokarowskiego. Dziękujemy za współpracę z naszą szkołą i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Jadwiga Burdzań

Spotkanie z policjantem

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli  się,  jak należy zachowywać się w ruchu drogowym. Mundurowy przestrzegł uczniów przed niebezpieczeństwami  związanymi z ruchem pieszych i rowerzystów.

Kalendarz
Wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« lip    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Kategorie