Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘spotkania’

Innowacja Pedagogiczna

W roku szkolnym 2016/17 w naszej  szkole realizowana była innowacja pedagogiczna. pt.  ”Poczytaj mi mamo- lubimy słuchać, gdy czytacie”. W innowacji zawarto problematykę czytania oraz praktycznych ćwiczeń logopedycznych. Celem innowacji było zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dużą rolę w przeprowadzonej innowacji mieli do spełnienia rodzice dzieci. Aktywnie angażowali się w comiesięczne czytanie dzieciom. W czytanie zostali wdrożeni również rodzice z Rady Rodziców oraz starsi uczniowie i goście. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ze szkolną bibliotekarką. Wspaniałą atrakcją dla naszej szkoły był występ rodziców w ptasich przebraniach, którzy zaprezentowali wiersz J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Praktyczną i także ciekawą formę  spędzania czasu dla dzieci były profilaktyczne zajęcia logopedyczne. Dzięki wdrożonym działaniom wprowadzono dzieci w świat literatury, ukazano przedszkolakom właściwy kontakt z książką poprzez wzór osób dorosłych, przygotowano dzieci do późniejszego, samodzielnego wyboru książek, wdrażano do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek, zachęcano rodziców do głośnego i systematycznego czytania z dziećmi. Nauczyciele wdrażający innowacje: Małgorzata Sereda, Ewa Marczak, Wiesława Larwa.

Małgorzata Sereda

Każdy może uratować życie

„Każdy może uratować życie” to tytuł innowacji pedagogicznej, którą realizujemy w tym roku szkolnym w kl. I, II, III. Głównym założeniem innowacji jest nauczenie dzieci w młodszym wieku szkolnym odpowiedniego postępowania w sytuacji różnorodnych wypadków, czyli rozpoznania zagrożenia, udzielania pierwszej pomocy i wezwania służb specjalistycznych. Inicjatorem innowacji jest Natalia Dołomisiewicz, która prowadziła zajęcia w I okresie roku szkolnego. W II okresie zajęcia prowadzą: Jadwiga Burdzań i Wiesława Gałka. Nauczyciele realizujący ten program ukończyli szkolenie w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Na zajęciach w kl. I, II, III realizowane są zagadnienia dotyczące: umiejętności korzystania z telefonów alarmowych, umiejętności dokonania zgłoszenia o zdarzeniu, poznania łańcucha przeżycia, umiejętności oceniania sytuacji, ćwiczeń praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy, sposobów reagowania i udzielania pierwszej pomocy w przypadku obrażeń ciała: zranienia skóry przez zwierzęta – ugryzienia, użądlenia, ukąszenia, skaleczenia, złamania, krwotoki, oparzenia, odmrożenia, porażenia, zatrucia, zadławienia. Zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli służb specjalistycznych: policji – st. sierż. Agnieszkę Potocką, lekarza – Romana Cichockiego, straży pożarnej – Andrzeja Pokarowskiego. Dziękujemy za współpracę z naszą szkołą i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Jadwiga Burdzań

Spotkanie z policjantem

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli  się,  jak należy zachowywać się w ruchu drogowym. Mundurowy przestrzegł uczniów przed niebezpieczeństwami  związanymi z ruchem pieszych i rowerzystów.

Zwierzątko w przedszkolu

Dnia 5 maja  oddział przedszkolny odwiedzili zwierzątka- szynszyle. W spotkaniu wzięli udział dzieci klas 0-III wraz z wychowawcami. Szynszyle są uroczymi zwierzątkami. Ale potrzebują dużo uwagi. Jeśli dba się o nie odpowiednio już od urodzenia, potrafią nam się za to odwzajemnić. Są jednak malutkie i trzeba się z nimi obchodzić delikatnie. Jak to zrobić poprawnie? Na to pytanie odpowiedzi udzielała nam mama Amelki i Dominika-  Pani Edyta Szuba. Dzieci miały możliwość zapoznać się z życiem szynszyli. Celem spotkania było poznanie zwierzątka jego zwyczajów jak również wdrażanie dzieci do opieki nad zwierzętami.

Małgorzata Sereda

Warsztaty pisankarskie w TOK Tarnogród

Już po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w warsztatach pisankarskich organizowanych przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury w Tarnogrodzie. Uczniowie klas. III-VI wraz z opiekunami Panią Małgorzatą Sereda i Panią Barbarą Zwolak mieli okazję poznać różne techniki zdobienia pisanek tj. woskowa, (batic). wydrapywanie, akryl. Każda pisanka była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczestnicy warsztatów samodzielnie mogli takie pisanki wykonać i doświadczyć, jaki trudny i pracochłonny jest to proces. Efektem końcowym warsztatów były piękne wykonane pisanki, które na pewno znajdą się na świątecznych stołach jako dekoracja.

Małgorzata Sereda

Zajęcia otwarte z Rodzicami

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Właśnie z tej okazji dnia 05. 04. 17 r. zaprosiliśmy Rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęcia otwarte, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowywaliśmy pisanki.  Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecność.

Małgorzata Sereda

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

4 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Do celebrowania tego święta włączyli się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Każdy z nas posiadał element garderoby w kolorze niebieskim. W tym dniu przeprowadzona została pogadanka na temat autyzmu. Podczas spotkania odbyła się prezentacja multimedialna ,,Świat widziany oczami dziecka autystycznego”, który przybliżył wszystkim wiedzę na temat tego schorzenia. Niezwykle atrakcyjnym punktem spotkania było odbicie dłoni dzieci pomalowanych na niebiesko na plakacie z żarówką. Uwieńczeniem wspólnego spotkania było wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

Krystyna Kupczak

Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej

30 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Łabuńkach Pierwszych odbył się XII Międzyszkolny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Szkół Noszących  Imię Prymasa Stefana Wyszyńskiego o Puchar  Wójta Gminy Łabunie. W zawodach wzięło udział 9 zespołów. Turniej poprzedzony był częścią artystyczną poświęconą Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Łabuńkach Pierwszych. Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymały dyplomy za zajęte w turnieju miejsce.

Spotkanie z poezją

Dnia 24.02.2017 r. uczniowie naszej szkoły kl. 0-I wzięli udział w X Spotkaniu z Poezją pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Miejskim w Tarnogrodzie. Główny celem tegorocznego przeglądu było propagowanie wśród dzieci aktywności na świeżym powietrzu, zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych rozwijających sprawność ruchową. Uczniowie przedstawili wiersze tj.: „Dbajmy o zdrowie”, „Gimnastyka”, „Wierszyki gimnastyczne”. Utwory zachęcały do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej.

Małgorzata Sereda

Wspólny opłatek

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok  są  szczególną okazją do składania życzeń noworocznych.  Tradycją naszej szkoły   jest wspólny opłatek. Takie spotkanie odbyło się w budynku  w dniu 5 stycznia 2017 roku. Przybyli na nie  zaproszeni goście: ks. proboszcz Wiesław Banaś,  burmistrz Miasta i Gminy Tarnogród pan Eugeniusz Stróż, sołtysi pan Marian Strus i pan Czesław Larwa, radni pan Jan Pawlik, pan Mariusz Grasza oraz pan Henryk Gleń, przewodnicząca rady rodziców pani Katarzyna Pograniczna, rada pedagogiczna,  pracownicy szkoły oraz społeczność uczniowska.  Przybyłych gości  powitała dyrektor szkoły pani Jadwiga Patro. Następnie uczennice klasy VI przedstawiły jasełka pt. „Archanioł Gabriel nie chce zwiastować”. Kolędy  pod przewodnictwem dzieci z klasy III, IV i V śpiewali wszyscy uczestnicy spotkania.  Następnie  głos zabrał pan burmistrz i sołtys pan Czesław Larwa, którzy obdarowali dzieci cukierkami. Ksiądz proboszcz odmówił modlitwę, pobłogosławił opłatki i rozdał dzieciom pamiątkowe obrazki. Spotkanie zakończyło się  składaniem  życzeń  i dzielenie się opłatkiem.  Przybyłych gości zaproszono na poczęstunek a dzieci w radosnej atmosferze wspólnie śpiewały kolędy.

Dorota Mazurek

Kalendarz
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie