Archiwum dla kategorii ‘spotkania’

XVI Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek

W dniu 07.11.2018r. nasza szkoła wzięła udział w XVI Jesiennym Spotkaniu Przyjaciół Bibliotek powiatu biłgorajskiego w Aleksandrowie. Na spotkanie przybyło wielu zaproszonych gości. Obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie.  Zaprezentowali oni montaż pt. „Pisk Orła Białego”. Następnie wystąpiła poetka, regionalistka, członkini Biłgorajskiego Towarzystwa Literackiego  – Pani Krystyna Żmuda. Opowiadała o swojej pracy twórczej „Mała ojczyzna utrwalona w poezji”. Kolejną osobą, która zabrała głos była Pani Joanna Puchacz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie. Zaprezentowała zbiory biblioteki oraz gromadzone przez wiele lat eksponaty.  W kolejnym punkcie spotkania wzięła udział nauczycielka bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zamchu – Pani Edyta Jeleń. Przedstawiła   ”Kreatywną bibliotekę” w swojej szkole. Później dzieci z tamtej szkoły zaśpiewały piosenki o patronie św. Janie Pawle II. Głównym punktem spotkania było rozdanie nagród oraz dyplomów dla laureatów konkursu pt. „Miejsca pamięci narodowej w powiecie biłgorajskim”.  Z naszej szkoły nagrody otrzymali uczniowie:  z klasy VIII – Daria Padyjasek, z klasy VII -  Jakub Kotlarz oraz z klasy VI – Kacper Grasza. Mieliśmy też okazję podziwiać wystawę malarską Pani Stefanii Wójcik oraz wystawę fotografii „Ludowe inspiracje” – prace młodzieży z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie. Odbył się też kiermasz książek używanych „Książka za uśmiech”. Na zakończenie spotkania biblioteka w Aleksandrowie zafundowała dla wszystkich uczestników spotkania poczęstunek. Opiekunem uczniów była Pani Anna Borowa.

Anna Borowa

TYDZIEŃ MISYJNY

W październiku obchodziliśmy tydzień Misyjny. Z tej okazji w szkole gościliśmy księdza proboszcza, który przedstawił dzieciom i młodzieży istotę misji. Ksiądz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim pobycie na misjach, prezentując przy tym swoje fotografie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące w afrykańskich wioskach,  jak również mogli przymierzyć tradycyjne afrykańskie stroje.

Karolina Dołomisiewicz

ZAWODOWY STRZAŁ W 10!

W piątek 26. X  w hali OSiR w Biłgoraju odbyły się targi edukacyjne dla uczniów gimnazjum i klas VII i VIII szkoły podstawowej pod hasłem „Zawodowy strzał w 10!”.To wspólna inicjatywa Lubelskiego Kuratorium Oświaty i samorządów , której celem jest zmiana panujących stereotypów o  wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół branżowych i techników powiatu biłgorajskiego.

Karolina Dołomisiewicz

„Zelektryzowani”

8 października grupa „Zelektryzowani” przyjechała do naszej szkoły, prezentując ciekawe doświadczenia przyrodniczo – chemiczne.

„Balladyna”

4 października uczniowie obejrzeli w szkole spektakl teatralny pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Reakcja uczniów była zaskakująca – nikt nie rozmawiał. Spektakl im się podobał.

Narodowe Czytanie

W dniu 8 września 2018r. odbyło się w całej Polsce Narodowe Czytanie. W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zaprosili wszystkich Polaków do Narodowego Czytania ”Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Celem tegorocznej akcji była promocja czytelnictwa, jak też formą uczczenia jubileuszu. W naszej gminie czytanie odbyło się na deskach Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. W tej uroczystości uczestniczyło mnóstwo zaproszonych gości – radni, pracownicy  zakładów pracy, nauczyciele, emeryci, uczniowie z różnych szkół. Z naszej szkoły w czytaniu wzięła udział uczennica z klasy V – Aleksandra Buńko. Ola przeczytała fragment z ostatniego rozdziału książki.

Anna Borowa

Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował

8 maja gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Agencji Widowisk Historycznych Arkona, którzy poprowadzili żywą lekcję historii pod tytułem “Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami, które miały miejsce za rządów Stefana Batorego, dynastii Wazów i Jana III Sobieskiego. Uczniowie obejrzeli ówczesne stroje, zbroję husarską oraz pokaz walki na szable. Młodzież wzięła udział w konkursie dotyczącym omawianej lekcji i dzięki temu niektórym udało się wygrać repliki dukatów bitych za panowania Jana III Sobieskiego. Na zakończenie wszyscy wyszli na boisko szkolne, by być świadkami wystrzału z pistoletu z omawianej epoki historycznej.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

09.04.2018 r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości, odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez Dzieci. Na koniec mogliśmy kupić ciekawe książki i zdobyć autograf pisarki.

Jadwiga Burdzań

Bezpieczne ferie. Strażak spotkał się z uczniami

O tym jak należy zachować szczególne bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, mówił pan strażak na spotkaniu z uczniami. Ostrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Poruszał także problem tlenku węgla, który jest cichym zabójcą, niewidocznym i pozbawionym zapachu. Przypomniał, jak wezwać pomoc, jakie dane są najważniejsze gdy dzwonimy na numer alarmowy. Dzięki takiemu spotkaniu nasze ferie będą bezpieczniejsze.

Kalendarz
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Kategorie