Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum dla kategorii ‘konkursy’

Turniej tenisa stołowego

15 lutego odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Tarnogrodu.

 

Konkurs pt. „Kościółek św. Rocha w Tarnogrodzie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnogrodzie  zorganizowała konkurs pt. „Kościółek św. Rocha w Tarnogrodzie”. Dzieci chętnie wzięły w nim udział. Uroczyste wręczenie nagród rzeczowych i dyplomów odbyło się 14 listopada 2017 r. Bardzo ciekawe książki i dyplomy otrzymali następujący uczniowie: Aleksandra Buńko, Justyna Furmanek, Weronika Gleń, Oliwia Gurdziel,  Miłosz Legieć, Dominika Pokarowska, Ewa Spustek. Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie, też nagrodzeni zostali drobnymi upominkami i dyplomami. Na koniec był słodki poczęstunek, każdy otrzymał pączka. Dzieci zadowolone wróciły do szkoły na lekcje.

Wiesława Larwa

Konkurs plastyczny „Dlaczego warto czytać książki”

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs, który był adresowany do uczniów klas I-VII szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić za pomocą dowolnej techniki plastycznej i w dowolnym formacie temat „Dlaczego warto czytać książki”. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa. Prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Wszystkie zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.

Wiesława Larwa

Prezentacja

     Lubimy czytać książki

Dzień z Ekologią 2017

W dniu 14 czerwca wzięliśmy udział w cyklu imprez ekologicznych pod hasłem „Przyjaźni Środowisku”, który został zorganizowany przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. Na początku uczestniczyliśmy w ciekawym spotkaniu na temat ekologii. Tradycyjnie odbyła się XVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Dworniczak, Justyna Furmanek, Natalia Lewczyk i Daria Padyjasek. Wielkim sukcesem i radością było zajęcie przez nie I miejsca. W pokazie Mody Ekologicznej wystąpili: Amelia Grochowicz, Agata Kocioł, Julia Okapiec, Rafał Ozimek i Agata Pokarowska. Stroje były bardzo pracochłonne, kreatywne i oryginalne. Uczennice Anna Stasik i Klaudia Wajler wykonały bardzo ciekawą pracę plastyczną na temat: „Piękne miejsce w mojej okolicy”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wiesława Larwa

Konkursy

15 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie odbył się konkurs „Radość czytania”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły z klasy szóstej: Agata Kocioł, Amelia Grochowicz i Daria Padyjasek.

Rok 2017 jest Rokiem Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Koronami papieskimi. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczciło ten wyjątkowy Jubileusz ogólnopolskimi konkursami (recytatorskim i plastycznym) adresowanymi do uczniów szkół noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedmiotem konkursów była poezja maryjna stworzona przez znaczących i wybitnych poetów polskich. 21 maja 2017r. uczennice naszej szkoły Agata Kocioł i Amelia Grochowicz z klasy VI wzięły udział w konkursie recytatorskim „Poetyckie poszukiwania” w  Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku. Agatka przeszła do kolejnego etapu konkursu i tym samym została finalistką.   Finał konkursu recytatorskiego odbył się  27 maja 2017r. w Kurii Metropolitalnej w Warszawie, gdzie nasza uczennica otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami dostąpili zaszczytu zwiedzenia  pomieszczeń w Kurii, w których przebywał ks. Kard. Stefan Wyszyński oraz Belwederu.

Zofia Zając

Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

Ku zaskoczeniu organizatora turnieju w warcaby do zawodów zgłosiło się 20 zawodników. Mimo, że rywalizacja miała toczyć się pomiędzy klasami 4-6 to chęć gry wyrazili nawet uczniowie     klas 3. Po dwugodzinnej rywalizacji w miłej atmosferze zwycięzcą został Dominik Lis z kl. IV, drugie miejsce zajął Kamil Gleń z klasy VI, a trzecie Daria Padyjasek również z klasy VI. Tuż za podium uplasowali się Weronika Gleń i Legieć Miłosz z klasy IV. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z nagrodami.

Bogdan Antolak

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Tarnogrodu

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Tarnogrodu

Dzień Pluszowego Misia

W piątek, 25 listopada, cała nasza szkoła cieszyła się Dniem Pluszowego Misia. Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas młodszych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Napłynęły bardzo ciekawe prace. W tym dniu dzieci  przyniosły swoje ukochane pluszaki. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe świętowanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Wiesława Larwa

Konkurs plastyczny „Znani, mniej znani i nieznani mieszkańcy mojej miejscowości”

17 listopada 2016 roku uczniowie: Kamil Gleń, Natalia Lewczyk, Magdalena Hadacz, Liliana Marczak brali udział  w spotkaniu bibliotecznym, którego celem było wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym  „Znani, mniej znani i nieznani  mieszkańcy mojej miejscowości”. Na plakatach, które wykonały nasze dzieci widniały osoby: pani Dorota Mazurek, pan Piotr Kupczak i osoba bliska sercu naszego ucznia – wujek. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za upominki i poczęstunek. Do niniejszego konkursu uczniów przygotowywała pani Dorota Mazurek.

Ewa Marczak

Konkurs Ortograficzny

13 października 2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klasy Vi VI.  Dwie uczennice: Daria Padyjasek oraz Katarzyna Kowal z klasy VI przeszły do kolejnego etapu, który odbędzie się na szczeblu powiatowym. Gratulacje.

Zofia Zając

Kalendarz
Marzec 2018
P W Ś C P S N
« lut    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Kategorie