Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Archiwum dla kategorii ‘konkursy’

Dzień z Ekologią 2017

W dniu 14 czerwca wzięliśmy udział w cyklu imprez ekologicznych pod hasłem „Przyjaźni Środowisku”, który został zorganizowany przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury. Na początku uczestniczyliśmy w ciekawym spotkaniu na temat ekologii. Tradycyjnie odbyła się XVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Dworniczak, Justyna Furmanek, Natalia Lewczyk i Daria Padyjasek. Wielkim sukcesem i radością było zajęcie przez nie I miejsca. W pokazie Mody Ekologicznej wystąpili: Amelia Grochowicz, Agata Kocioł, Julia Okapiec, Rafał Ozimek i Agata Pokarowska. Stroje były bardzo pracochłonne, kreatywne i oryginalne. Uczennice Anna Stasik i Klaudia Wajler wykonały bardzo ciekawą pracę plastyczną na temat: „Piękne miejsce w mojej okolicy”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wiesława Larwa

Konkursy

15 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie odbył się konkurs „Radość czytania”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły z klasy szóstej: Agata Kocioł, Amelia Grochowicz i Daria Padyjasek.

Rok 2017 jest Rokiem Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Koronami papieskimi. Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczciło ten wyjątkowy Jubileusz ogólnopolskimi konkursami (recytatorskim i plastycznym) adresowanymi do uczniów szkół noszących imię ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Przedmiotem konkursów była poezja maryjna stworzona przez znaczących i wybitnych poetów polskich. 21 maja 2017r. uczennice naszej szkoły Agata Kocioł i Amelia Grochowicz z klasy VI wzięły udział w konkursie recytatorskim „Poetyckie poszukiwania” w  Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Leżajsku. Agatka przeszła do kolejnego etapu konkursu i tym samym została finalistką.   Finał konkursu recytatorskiego odbył się  27 maja 2017r. w Kurii Metropolitalnej w Warszawie, gdzie nasza uczennica otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami dostąpili zaszczytu zwiedzenia  pomieszczeń w Kurii, w których przebywał ks. Kard. Stefan Wyszyński oraz Belwederu.

Zofia Zając

Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

Ku zaskoczeniu organizatora turnieju w warcaby do zawodów zgłosiło się 20 zawodników. Mimo, że rywalizacja miała toczyć się pomiędzy klasami 4-6 to chęć gry wyrazili nawet uczniowie     klas 3. Po dwugodzinnej rywalizacji w miłej atmosferze zwycięzcą został Dominik Lis z kl. IV, drugie miejsce zajął Kamil Gleń z klasy VI, a trzecie Daria Padyjasek również z klasy VI. Tuż za podium uplasowali się Weronika Gleń i Legieć Miłosz z klasy IV. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z nagrodami.

Bogdan Antolak

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Tarnogrodu

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Tarnogrodu

Dzień Pluszowego Misia

W piątek, 25 listopada, cała nasza szkoła cieszyła się Dniem Pluszowego Misia. Biblioteka Szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas młodszych. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Napłynęły bardzo ciekawe prace. W tym dniu dzieci  przyniosły swoje ukochane pluszaki. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe świętowanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Wiesława Larwa

Konkurs plastyczny „Znani, mniej znani i nieznani mieszkańcy mojej miejscowości”

17 listopada 2016 roku uczniowie: Kamil Gleń, Natalia Lewczyk, Magdalena Hadacz, Liliana Marczak brali udział  w spotkaniu bibliotecznym, którego celem było wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym  „Znani, mniej znani i nieznani  mieszkańcy mojej miejscowości”. Na plakatach, które wykonały nasze dzieci widniały osoby: pani Dorota Mazurek, pan Piotr Kupczak i osoba bliska sercu naszego ucznia – wujek. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za upominki i poczęstunek. Do niniejszego konkursu uczniów przygotowywała pani Dorota Mazurek.

Ewa Marczak

Konkurs Ortograficzny

13 października 2016r. odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny organizowany przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klasy Vi VI.  Dwie uczennice: Daria Padyjasek oraz Katarzyna Kowal z klasy VI przeszły do kolejnego etapu, który odbędzie się na szczeblu powiatowym. Gratulacje.

Zofia Zając

Projekt „Zagraj z nami dziewczynami”

„Każde dziecko o tym wie:
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa.
Są reguły, jest zabawa…”

Dziewczyny z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Zagraj z nami dziewczynami”. 8 października walczyły w Krasnymstawie. 2 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis to bilans meczów. Głównym celem tych rozgrywek była rywalizacja w miłej atmosferze z poszanowaniem zasad fair play i dobra zabawa dla wszystkich uczestników. Kolejny turniej odbędzie się w Zamościu.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 

6 czerwca 2016 r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbył się cykl imprez ekologicznych pod hasłem „Przyjaźni Środowisku”. Zmagania konkursowe rozpoczęto od przeprowadzenia XIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w której zajęliśmy I miejsce ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Wszystkim podobał się także pokaz mody ekologicznej „na wesoło”. Uczennice przygotowały pomysłowe i oryginalne stroje.  W konkursie plastycznym uczniowie malowali wycinanki: zwierzęta, drzewa, ptaki. Dla wszystkich  zawodników organizatorzy przewidzieli nagrody.

(olimpiada: Martyna Dworniczak, Daria Padyjasek, Wiktoria Pokrywka, Jagoda Szcząchor); (pokaz mody ekologicznej: Weronika Gleń, Oliwia Gurdziel, Liliana Marczak, Amelia Pokrywka);  (praca plastyczna: Agata Kocioł, Agata Pokarowska).

Wiesława Larwa

Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy i Uczymy Ratować”

01 czerwca uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Gleń, Oliwia Gurdziel, Dominki Lis i Miłosz Legieć reprezentowali naszą szkołę  na V finale Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować” w Warszawie. Nasza szkoła w drodze do finału przeszła przez III etapy i po drodze pokonała 150 szkół. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce. Choć podium ma tylko trzy miejsca, nikt ze stolicy nie wyjechał z pustymi rękoma. Organizatorzy dla każdego z małych ratowników przygotowali zestaw gadżetów. Każda ze szkół otrzymała również zestaw do unihokeja. Finał to typowa gra miejska, przygotowana tak, aby mali ratownicy mogli nie tylko wykazać się wiedzą na temat pierwszej pomocy, ale także poznać Warszawę.

Karolina Dołomisiewicz

Kalendarz
Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Kategorie