Archiwum dla kategorii ‘akcje społeczne’

Szlachetna paczkaAKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

Koniec października rozpieszczał nas piękną pogodą. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykorzystali tą okazję na porządkowanie starego, prawosławnego cmentarza w Różańcu Pierwszym. Prace porządkowe obejmowały zgrabianie liści, zbieranie śmieci oraz porządkowanie zrujnowanych nagrobków.

Karolina Dołomisiewicz

Kiermasz taniej książki

Po raz kolejny w naszej szkole od dnia 27 września 2018 r. uczniowie, rodzice, nauczyciele robią zakupy na kiermaszu taniej książki. W ofercie są bajki, baśnie, wierszyki, legendy, powieści dla dzieci i młodzieży, książki edukacyjne, poradniki, słowniki i inna literatura popularno – naukowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Dochód uzyskany z kiermaszu wzbogaci bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe. Kiermasz prowadzi w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej pani Anna Borowa.

Akcja „Góra Grosza”

W dniach od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski akcja „Góra Grosza 2017”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie naszej szkoły codziennie wzbogacali szkolną skarbonkę o kolejne grosiki. 3 stycznia odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy przez członków Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Zofii Zając. Łącznie udało nam się zebrać 77,90 zł. Zebrana kwota została przekazana organizatorowi akcji, Towarzystwu Nasz Dom.

Samorząd Uczniowski

„ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ”

Nasza szkoła w listopadzie przystąpiła do konkursu charytatywnego dla dzieci i młodzieży pt.” Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia. Organizatorem zbiórki była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrane monety posłużą do zważenia św. Mikołaja w czasie ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA w Lublinie 9 grudnia 2017 r.

Barbara Zwolak
Daj pluszaka dla dzieciaka

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej zorganizowanej przez  LoanMe Polska. Była to zbiórka zabawek dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.  Dzieci z naszej szkoły mogły przynosić  zabawki, puzzle lub gry planszowe, którymi chciały się podzielić z opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Akcja choć  spontaniczna okazała się bardzo udana, z dnia na dzień zabawek na szkolnym korytarzu przybywało. Również na stronie Facebook naszej szkoły umieszczona została informacja dotycząca zbiórki. Nasza akcja zbierania misiów została zauważona przez LoanMe Polska za co  dostaliśmy podziękowanie. A w finale akcji zostaliśmy wyróżnieni  jako jeden z pięciu najaktywniejszych wspierających którzy otrzymają specjalne podziękowania oraz pakiet drobnych upominków od SOS Wioski Dziecięce oraz LoanMe Polska. Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim wspierającym.

Barbara Zwolak

Wkręć się – zbieraj nakrętki

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Samorząd Uczniowski bez przerwy zbiera korki i plastikowe nakrętki na leczenie Julii Józefary. Im więcej nakrętek nazbiera, tym większa będzie pomoc.

ZBIÓRKA DLA MRUCZKA I BURKA

Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. W ramach tej współpracy w szkole przeprowadzona została zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką BSOnZ. 4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt i to właśnie wtedy przekażemy zebrane rzeczy. Wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

Barbara Zwolak

Zbiórka elektrośmieci

W marcu Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę elektrośmieci – zużyty, zepsuty i niepotrzebny sprzęt elektroniczny i elektryczny, od baterii i żarówek po telewizory i lodówki, można było przywieźć na plac szkolny. W zamian za udział w akcji szkoła ma szansę pozyskać nagrody.

Reportaż po sąsiedzku

Reportaż po sąsiedzku

Kalendarz
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Kategorie