Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Archiwum dla kategorii ‘akcje społeczne’

Akcja „Góra Grosza”

W dniach od 27 listopada 2017 r. do 2 stycznia 2018 r. w naszej szkole przeprowadzona została przez Samorząd Uczniowski akcja „Góra Grosza 2017”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Uczniowie naszej szkoły codziennie wzbogacali szkolną skarbonkę o kolejne grosiki. 3 stycznia odbyło się komisyjne liczenie zebranych pieniędzy przez członków Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Zofii Zając. Łącznie udało nam się zebrać 77,90 zł. Zebrana kwota została przekazana organizatorowi akcji, Towarzystwu Nasz Dom.

Samorząd Uczniowski

„ILE WAŻY ŚW. MIKOŁAJ”

Nasza szkoła w listopadzie przystąpiła do konkursu charytatywnego dla dzieci i młodzieży pt.” Ile waży św. Mikołaj”. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia. Organizatorem zbiórki była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo z Lublina. Zebrane monety posłużą do zważenia św. Mikołaja w czasie ORSZAKU ŚW. MIKOŁAJA w Lublinie 9 grudnia 2017 r.

Barbara Zwolak
Daj pluszaka dla dzieciaka

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej zorganizowanej przez  LoanMe Polska. Była to zbiórka zabawek dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.  Dzieci z naszej szkoły mogły przynosić  zabawki, puzzle lub gry planszowe, którymi chciały się podzielić z opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Akcja choć  spontaniczna okazała się bardzo udana, z dnia na dzień zabawek na szkolnym korytarzu przybywało. Również na stronie Facebook naszej szkoły umieszczona została informacja dotycząca zbiórki. Nasza akcja zbierania misiów została zauważona przez LoanMe Polska za co  dostaliśmy podziękowanie. A w finale akcji zostaliśmy wyróżnieni  jako jeden z pięciu najaktywniejszych wspierających którzy otrzymają specjalne podziękowania oraz pakiet drobnych upominków od SOS Wioski Dziecięce oraz LoanMe Polska. Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim wspierającym.

Barbara Zwolak

Wkręć się – zbieraj nakrętki

Każdego dnia odkręcamy plastikowe butelki, a nakrętki z reguły lądują w koszu na śmieci. Ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Samorząd Uczniowski bez przerwy zbiera korki i plastikowe nakrętki na leczenie Julii Józefary. Im więcej nakrętek nazbiera, tym większa będzie pomoc.

ZBIÓRKA DLA MRUCZKA I BURKA

Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. W ramach tej współpracy w szkole przeprowadzona została zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych psów i kotów będących pod opieką BSOnZ. 4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt i to właśnie wtedy przekażemy zebrane rzeczy. Wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

Barbara Zwolak

Zbiórka elektrośmieci

W marcu Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę elektrośmieci – zużyty, zepsuty i niepotrzebny sprzęt elektroniczny i elektryczny, od baterii i żarówek po telewizory i lodówki, można było przywieźć na plac szkolny. W zamian za udział w akcji szkoła ma szansę pozyskać nagrody.

Reportaż po sąsiedzku

Reportaż po sąsiedzku

Góra grosza

 

Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w akcji „ Góra Grosza”.  Jest to już XVI edycja wielkiej zbiórki monet w całym kraju. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. W naszej szkole zaangażowały się wszystkie dzieci a sprawną organizacją zajęła się Izabela Pawluk, Jagoda Szcząchor, Wiktoria Pokrywka, Natalia Hadacz  i Jolanta Gałka.

Bogdan Antolak

Sprzątanie Świata

24 września 2014 r. wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie dostali rękawice i worki. Klasy młodsze sprzątały teren wokół szkoły. Starsi uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i pod opieką nauczycieli zajęli  się porządkowaniem poboczy dróg. Akcja taka jest konieczna, aby uczniowie zrozumieli, jak ważna jest dbałość o czystość naszego środowiska. Dzień wcześniej, do naszej szkoły zawitał teatrzyk, który zaprezentował spektakl o tematyce ekologicznej.

Wiesława Larwa

Góra Grosza 2013

Nasz Samorząd Uczniowski nie spoczywa. Jak co roku, zorganizowali zbiórkę pieniędzy na akcję „Góra Grosza 2013”, która wspomaga placówki takie jak wioski dziecięce, czy domy dziecka w całym kraju. Akcja została przeprowadzona w listopadzie i grudniu, a uczniowie przekazali na nią następującą liczbę monet:

2zł – 1 szt.

1zł – 4 szt.

50gr – 19 szt.

20gr – 93 szt.

10gr – 125 szt.

5gr – 205 szt.

2gr – 222 szt.

1gr – 329szt.

Łączna zebrana kwota to 64,58zł. Pieniądze zostaną przekazane w styczniu organizatorom akcji, wspierając wielką Górę Grosza, która, choć z małych pieniążków się składa, to wiele dobrego przynosi.

Anna Sereda

Kalendarz
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« lip    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Kategorie