Archiwum dla Styczeń, 2018

Dzień Babci i Dziadka

Na zewnątrz zimno i mroźno, ale w naszej szkole ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy 19 stycznia przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały upominki które wręczyły po uroczystości. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci.

Monika Olejnicka

Spotkanie opłatkowe

Spotkanie opłatkowe stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia  oraz  Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła podczas uroczystości, która  odbyła się 4 stycznia w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana  Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Na  uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ks. proboszcz Wiesław Banaś, burmistrz Tarnogrodu pan Eugeniusz Stróż, sołtysi Pan Czesław Larwa i pan Marian Strus oraz radny pan Henryk Gleń i przedstawiciel Rady Rodziców pani Anna Gurdziel. Uczestników spotkania opłatkowego  w  świąteczny nastrój wprowadziły Jasełka w  wykonaniu uczniów  klasy IV i V. Wszyscy goście z udziałem dzieci, nauczycieli i rodziców   śpiewali towarzyszące przedstawieniu kolędy. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania – i złożenie noworocznych życzeń.

Dorota Mazurek

Styczeń 2018