Archiwum dla Kwiecień, 2018

Ogłoszenia bieżące

Ogłoszenia w związku ze zbliżającymi się majowymi świętami:

• Od 01 maja 2018 r. /wtorek/ do 06 maja 2018 r. w szkole są wolne dni;
  • Do szkoły przychodzimy 07 maja 2018 r. /poniedziałek/;
  • Uczniowie, którzy 02 maja 2018 r. /środa/ lub 04 maja 2018 r. /piątek/ muszą przyjść do szkoły proszeni są o poinformowanie wychowawców jutro /w piątek/.

Eksperci Programowania

W tym roku szkolnym nauczyciele i uczniowie kl. I, II, III uczestniczą w programie Cyfrowa Polska – Eksperci Programowania. Nauczyciele i uczniowie rozwijają umiejętności w zakresie programowania. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci.

Jadwiga Burdzań

Wiosenne biegi przełajowe

W środę, 11 kwietnia 2018 roku na terenie Parku St. Nowakowskiego w Biłgoraju odbyły się Wiosenne Szkolne Biegi Przełajowe. W 8 przeprowadzonych biegach wystartowało ok. 700 osób. Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, LKS „Znicz” w Biłgoraju, Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego. Naszą szkolę reprezentowało 9 uczniów: Aleksandra Buńko, Oliwia Lisiczka, Dominika Pokarowska, Kamil Pograniczny, Martyna Dworniczak, Agata Kocioł, Daria Padyjasek, Agata Pokarowska, Amelia Grochowicz. Wszyscy zawodnicy zaprezentowali dobrą formę sportową. Wyśmienicie wypadła Daria Padyjasek, która zajęła drugie miejsce wśród siódmoklasistek naszego powiatu i zajęła trzecie miejsce wśród dziewcząt ze szkół gimnazjalnych i podstawowych. Opiekunem naszej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego.

Bogdan Antolak

Spotkanie z Barbarą Gawryluk

09.04.2018 r. uczniowie kl. II i III uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie. Autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości, odpowiadała na wiele pytań zadawanych przez Dzieci. Na koniec mogliśmy kupić ciekawe książki i zdobyć autograf pisarki.

Jadwiga Burdzań

Światowy dzień wiedzy o autyzmie w naszej szkole

05.04.2018r. „Szkoła świeci na niebiesko”.

Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Celem akcji było zapoznanie uczniów z tematyką autyzmu, z charakterystycznymi cechami osób z autyzmem, jak również uwrażliwienie uczniów na osoby ze spektrum całościowych zaburzeń rozwoju, ich problemy oraz możliwości pomocy. Uczniowie klas I-III poznali Marię, niezwykłą dziewczynkę, która ma autyzm. Na podstawie filmu oraz prezentacji uczniowie dowiedzieli się z czym Maria sobie nie radzi, a także w czym jest dobra i co lubi robić. Na koniec zajęć uczniowie stwierdzili, że każdy z nas jest inny, ale tak samo ważny. Nie ma znaczenia czy ktoś mówi, czy posługuje się obrazkami. Bo każdy z nas jest WYJĄTKOWY. W klasach IV-VII również odbyły się warsztaty o tematyce autyzmu na bazie materiałów informacyjnych Fundacji Synapsis. Na podstawie historii Marii – „dziewczynki, która lubi mieć plan”, uczniowie dowiedzieli się jak może funkcjonować osoba z autyzmem.  Po projekcji filmu „Podróż Marii” młodzież dyskutowała o trudnościach osób z autyzmem, jak również ich talentach i możliwościach. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu, a szczególnie z uczniem naszej szkoły cała społeczność szkolna w tym dniu była ubrana na niebiesko.

Natalia Dołomisiewicz

« mar   maj »