Archiwum dla Październik, 2018

AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

Koniec października rozpieszczał nas piękną pogodą. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykorzystali tą okazję na porządkowanie starego, prawosławnego cmentarza w Różańcu Pierwszym. Prace porządkowe obejmowały zgrabianie liści, zbieranie śmieci oraz porządkowanie zrujnowanych nagrobków.

Konkurs plastyczny biblioteczny

TYDZIEŃ MISYJNY

W październiku obchodziliśmy tydzień Misyjny. Z tej okazji w szkole gościliśmy księdza proboszcza, który przedstawił dzieciom i młodzieży istotę misji. Ksiądz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim pobycie na misjach, prezentując przy tym swoje fotografie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące w afrykańskich wioskach,  jak również mogli przymierzyć tradycyjne afrykańskie stroje.

ZAWODOWY STRZAŁ W 10!

W piątek 26. X  w hali OSiR w Biłgoraju odbyły się targi edukacyjne dla uczniów gimnazjum i klas VII i VIII szkoły podstawowej pod hasłem „Zawodowy strzał w 10!”.To wspólna inicjatywa Lubelskiego Kuratorium Oświaty i samorządów , której celem jest zmiana panujących stereotypów o  wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół branżowych i techników powiatu biłgorajskiego.

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, rodzice oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Banaś wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez uczniów. Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Jadwigę Patro, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły i Burmistrza Tarnogrodu. Dzieci życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie.

Wiesława Larwa

„Zelektryzowani”

8 października grupa „Zelektryzowani” przyjechała do naszej szkoły, prezentując ciekawe doświadczenia przyrodniczo – chemiczne.

„Balladyna”

4 października uczniowie obejrzeli w szkole spektakl teatralny pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Reakcja uczniów była zaskakująca – nikt nie rozmawiał. Spektakl im się podobał.

« wrz   lis »