2018 Październik

Archiwum dla Październik, 2018

AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

Koniec października rozpieszczał nas piękną pogodą. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wykorzystali tą okazję na porządkowanie starego, prawosławnego cmentarza w Różańcu Pierwszym. Prace porządkowe obejmowały zgrabianie liści, zbieranie śmieci oraz porządkowanie zrujnowanych nagrobków.

Konkurs plastyczny biblioteczny

W październiku został przeprowadzony konkurs plastyczny biblioteczny „Czytam to tu to tam czy tam”. Celem konkursu było promowanie czytania książek oraz propagowanie mody na czytanie, pokazanie ulubionego, najlepszego, zaskakującego miejsca, gdzie czytamy książki, rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży. W konkursie wzięło udział 9 uczniów. Główną nagrodę otrzymała praca Magdaleny Hadacz. Wszystkie prace zostały nagrodzone.

Wiesława Larwa

Konkurs plastyczny biblioteczny

TYDZIEŃ MISYJNY

W październiku obchodziliśmy tydzień Misyjny. Z tej okazji w szkole gościliśmy księdza proboszcza, który przedstawił dzieciom i młodzieży istotę misji. Ksiądz w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim pobycie na misjach, prezentując przy tym swoje fotografie. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i zwyczaje panujące w afrykańskich wioskach,  jak również mogli przymierzyć tradycyjne afrykańskie stroje.

ZAWODOWY STRZAŁ W 10!

W piątek 26. X  w hali OSiR w Biłgoraju odbyły się targi edukacyjne dla uczniów gimnazjum i klas VII i VIII szkoły podstawowej pod hasłem „Zawodowy strzał w 10!”.To wspólna inicjatywa Lubelskiego Kuratorium Oświaty i samorządów , której celem jest zmiana panujących stereotypów o  wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym. Uczniowie mieli okazje zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół branżowych i techników powiatu biłgorajskiego.

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, 15 października społeczność szkolna uczciła Święto Edukacji Narodowej, powszechnie zwane Dniem Nauczyciela. Tego dnia nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie, rodzice oraz proboszcz parafii ks. Wiesław Banaś wzięli udział w spotkaniu okolicznościowym przygotowanym przez uczniów. Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez panią dyrektor Jadwigę Patro, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły i Burmistrza Tarnogrodu. Dzieci życzyły swym opiekunom wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków. Dziękowały za opiekę, życzliwy uśmiech i wszelkie starania, aby w naszej szkole żyło się beztrosko, komfortowo i ciekawie.

Wiesława Larwa

„Zelektryzowani”

8 października grupa „Zelektryzowani” przyjechała do naszej szkoły, prezentując ciekawe doświadczenia przyrodniczo – chemiczne.

„Balladyna”

4 października uczniowie obejrzeli w szkole spektakl teatralny pt. „Balladyna” J. Słowackiego. Reakcja uczniów była zaskakująca – nikt nie rozmawiał. Spektakl im się podobał.

« Wrz   Lis »