Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Każdy może uratować życie

„Każdy może uratować życie” to tytuł innowacji pedagogicznej, którą realizujemy w tym roku szkolnym w kl. I, II, III. Głównym założeniem innowacji jest nauczenie dzieci w młodszym wieku szkolnym odpowiedniego postępowania w sytuacji różnorodnych wypadków, czyli rozpoznania zagrożenia, udzielania pierwszej pomocy i wezwania służb specjalistycznych. Inicjatorem innowacji jest Natalia Dołomisiewicz, która prowadziła zajęcia w I okresie roku szkolnego. W II okresie zajęcia prowadzą: Jadwiga Burdzań i Wiesława Gałka. Nauczyciele realizujący ten program ukończyli szkolenie w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Na zajęciach w kl. I, II, III realizowane są zagadnienia dotyczące: umiejętności korzystania z telefonów alarmowych, umiejętności dokonania zgłoszenia o zdarzeniu, poznania łańcucha przeżycia, umiejętności oceniania sytuacji, ćwiczeń praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy, sposobów reagowania i udzielania pierwszej pomocy w przypadku obrażeń ciała: zranienia skóry przez zwierzęta – ugryzienia, użądlenia, ukąszenia, skaleczenia, złamania, krwotoki, oparzenia, odmrożenia, porażenia, zatrucia, zadławienia. Zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli służb specjalistycznych: policji – st. sierż. Agnieszkę Potocką, lekarza – Romana Cichockiego, straży pożarnej – Andrzeja Pokarowskiego. Dziękujemy za współpracę z naszą szkołą i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej.

Jadwiga Burdzań

Komentarze zostały wyłączone

Kalendarz
Listopad 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Kategorie