Innowacja Pedagogiczna

W roku szkolnym 2016/17 w naszej  szkole realizowana była innowacja pedagogiczna. pt.  ”Poczytaj mi mamo- lubimy słuchać, gdy czytacie”. W innowacji zawarto problematykę czytania oraz praktycznych ćwiczeń logopedycznych. Celem innowacji było zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książkę, rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Dużą rolę w przeprowadzonej innowacji mieli do spełnienia rodzice dzieci. Aktywnie angażowali się w comiesięczne czytanie dzieciom. W czytanie zostali wdrożeni również rodzice z Rady Rodziców oraz starsi uczniowie i goście. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ze szkolną bibliotekarką. Wspaniałą atrakcją dla naszej szkoły był występ rodziców w ptasich przebraniach, którzy zaprezentowali wiersz J. Tuwima pt. „Ptasie radio”. Praktyczną i także ciekawą formę  spędzania czasu dla dzieci były profilaktyczne zajęcia logopedyczne. Dzięki wdrożonym działaniom wprowadzono dzieci w świat literatury, ukazano przedszkolakom właściwy kontakt z książką poprzez wzór osób dorosłych, przygotowano dzieci do późniejszego, samodzielnego wyboru książek, wdrażano do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek, zachęcano rodziców do głośnego i systematycznego czytania z dziećmi. Nauczyciele wdrażający innowacje: Małgorzata Sereda, Ewa Marczak, Wiesława Larwa.

Małgorzata Sereda

« wrz