Egzamin na kartę rowerową

W poniedziałek 19 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów z kl. IV i V.  Do egzaminu przystąpiło 17 uczniów i wszyscy otrzymali pozytywny wynik. Uczniowie zanim przystąpią do części praktycznej egzaminu muszą pozytywnie zdać część teoretyczną w formie testu. Do pierwszej części egzaminu uczniowie przygotowywali się na zajęciach technicznych. Część teoretyczna obejmowała: zasady poruszania się po drogach publicznych wraz ze znajomością znaków oraz innych przepisów drogowych, pierwsza pomoc w nagłych wypadkach. Część praktyczną ćwiczyli na lekcjach wychowania fizycznego. Pod uwagę brano: poruszanie się na rowerze, znajomość znaków drogowych pionowych i poziomych, znajomość sygnalizacji świetlnej, rozglądanie się w prawo i w lewo, sygnalizowanie zamiaru skrętu. Kartę rowerową wydaje nieodpłatnie i bezterminowo dyrektor szkoły podstawowej za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Wiesława Larwa

« wrz