Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania, utraconej na skutek zaborów, niepodległości. Z tej okazji w Kościele Parafialnym w Różańcu Drugim odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Inscenizację słowno-muzyczną przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod kierunkiem Pani Doroty Mazurek i Zofii Zając. Przygotowany program okazał się świetną lekcją historii, przypominającą wydarzenia, jakie minęły od pierwszego rozbioru Polski do odzyskania przez nią niepodległości. Uczniowie, poprzez wiersze i pieśni patriotyczne przedstawili tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Podczas uroczystej Mszy dziękczynnej za Ojczyznę zaprezentował się poczet sztandarowy z naszej szkoły. Przy pomniku poległych za Ojczyznę zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Przedstawiciele uczniów godnie reprezentowali społeczność szkolną.

Zofia Zając

Styczeń 2018