Teleekspress

Zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr roku szkolnego rozpoczęło się programem artystycznym. Uczniowie przygotowali inscenizację pt. ”Teleexpress”, na temat czy książka jest potrzebna? Oskarżoną została książka. Prokurator na świadków powołał komputer i kasetę, a obrońca bibliotekarkę i dzieci. Po wystąpieniu świadków uczniowie mogli wyrazić swoją opinię. Wszyscy stwierdzili, że książki są ważne w życiu człowieka: uczą zasad ortografii, czytając je potrafimy lepiej się wysławiać, nie nudzimy się, pomagają nam znaleźć różne wyjścia z wybranych sytuacji oraz pobudzają naszą wyobraźnię. Na zakończenie sąd orzekł, że: ”Książka to mistrz, co darmo nauki udziela. Kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela”. Występ podobał się publiczności, więc nagrodą za trud były duże brawa.

Wiesława Larwa

« mar