Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej

W dniu 27 marca 2018  r. odbyło się w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie z klasy IV serdecznie powitali pierwszaków oraz zaprezentowali część artystyczną związaną z tym wydarzeniem. Wcielili się w różne postaci bajkowe: krasnale, wróżki, kota w butach, a także książki. Przypomnieli zasady zachowania się w bibliotece szkolnej oraz prośby książek. Pierwszaki musiały odpowiedzieć na różne pytania dotyczące książek i biblioteki, a także odgadnąć zagadki. Należało podać bohaterów niektórych bajek. Dzieci wspaniale sobie poradziły z tymi zadaniami. Najważniejszym punktem uroczystości był akt pasowania, którego dokonała pani Wiesława Larwa. Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, książeczki, zakładki oraz słodycze. Osoby odpowiedzialne za dekorację i część artystyczną: panie Wiesława Larwa i Anna Borowa.

Anna Borowa

« mar