Rekordowy Polonez na 100-lecie odzyskania niepodległości

Uczniowie naszej szkoły brali udział w próbie ustanowienia Rekordu Polski w kategorii „Najwięcej osób tańczących Poloneza (wiele lokalizacji)”. Punktualnie o godzinie 11.00  w dniu 8 czerwca 2018r. 12 par rozpoczęło taniec do utworu – Poloneza z filmu Andrzeja Wajdy – „Pan Tadeusz”. Tańczenie poloneza trwało tyle, ile wynosi długość całego utworu, czyli dokładnie 7 minut i 45 sekund. Gościliśmy w szkole niezależnego świadka oraz osobę odpowiedzialną za prawidłowy pomiar długości tańca. Przybyli także uczniowie  ze szkoły filialnej w Różańcu Pierwszym wraz z nauczycielami i rodzicami w pięknym białoczerwonym korowodzie. Impreza była jedną z wielu dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Próbę bicia rekordu podjęli uczniowie szkół województwa lubelskiego jako jedno z działań dla Niepodległej. W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w konkursach plastycznych, historycznym o tematyce związanej z odzyskaniem niepodległości a także posadziliśmy Dąb Niepodległości na placu szkolnym. W kolejnym roku szkolnym zorganizujemy Ognisko Niepodległości. Pragniemy, aby w pamięci uczniów 100 rocznica odzyskania niepodległości pozostała na długo i pogłębiła poczucie więzi z Ojczyzną, jej historią i teraźniejszością.

Jadwiga Patro

Czerwiec 2018