NASZE DZIAŁANIA

Rok szkolny 2016/2017

Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim

Opiekun: Anna Sereda

Pierwszym działaniem SU w II semestrze było zorganizowanie Walentynek szkolnych, podczas których działała w szkole poczta Walentynowa. Członkowie SU przygotowali skrzynkę na kartki z tej okazji oraz przeprowadzili zbiórkę i rozdanie kartek.

21 marca w naszej szkole został zorganizowany pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji SU zorganizował Dzień Samorządności, podczas którego uczniowie klasy VI uczyli pozostałe klasy. Uczniowie z całej szkoły przygotowali Marzanny, które zostały spalone i zatopione podczas wyjścia nad okoliczną rzekę.

Wiosną zbieraliśmy również elektrośmieci, a za pieniądze zebrane w tej akcji zakupiliśmy sprzęty spotowe, takie jak tablice do liczenia punktów, rakietki do badmintona, skakanki. Łącznie wartość zakupów przekroczyła 300zł.

17 maja 2017r, SU oraz uczniowie klas IV i VI wzięli udział w pielgrzymce szkół imienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego do Częstochowy.

21 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka pożegnalna dla uczniów klasy VI. Członkowie SU odpowiedzialni za sprzęt nagłaśniający zadbali, aby impreza przebiegła bez problemów technicznych.

Ponadto, uczniowie odpowiedzialni za sprzęt nagłaśniający uczestniczyli aktywnie we wszystkich uroczystościach szkolnych, dbając o poprawne podłączanie i użytkowanie mikrofonów i głośników.

Przez cały rok szkolny organizowaqliśmy zbiórkę korków dla Julii Józefary, która w tym roku odwiedziła naszą szkołę.

Członkowie SU chętnie pomagali Szkolnemu Kołu Wolontariatu w organizacji i przebiegu akcji w naszej szkole.

Wnioski:

Zarząd i członkowie Su znają swoje obowiązki, chętnie uczestniczą w imprezach i występują z inicjatywą przy ich planowaniu. Sami zgłaszają propozycje przeprowadzania imprez, chętnie uczestniczą przy ich organizacji oraz biorą odpowiedzialność za przydzielone im funkcje. Członkowie SU godnie reprezentowali szkołę podczas pielgrzymki do Częstochowy. Członkowie SU starają się samodzielnie organizować lub współorganizować imprezy z opiekunem SU oraz innymi nauczycielami.

Rok szkolny 2015/2016

Święto Pieczonego Ziemniaka

17 września 2015 roku odbyło się coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na pobliską łąkę, gdzie uczniowie klasy VI wraz z organizatorami imprezy – p. Bogdanem Antolakiem i p. Bogusławem Kosiem – przygotowali ognisko i mnóstwo ciekawych gier i zabaw. Kiełbaski  i ziemniaki smakowały wszystkim uczestnikom imprezy, a przygotowane zabawy na świeżym powietrzu pozwoliły spalić na bieżąco nadmiar kalorii.

Bogdan Antolak

Rok szkolny 2014/2015

Święto Pieczonego Ziemniaka

16 września 2014r. o godzinie 9:00 wsiedliśmy na nasze jednoślady i rozpoczęliśmy rajd rowerowy, udając się w kierunku granicy naszego województwa z województwem podkarpackim, znajdującej się w pobliskim nadleśnictwie.  Droga była wyboista, jednak pokonaliśmy ją bez większych problemów (nie licząc spadających łańcuchów i ciężkiego oddechu niektórych uczniów i nauczycieli). Aby uczcić coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka, zatrzymaliśmy się w lesie, gdzie wydzielono miejsce na palenie ognisk. Tam upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki, które w tym miejscu smakowały nawet najbardziej wybrednym smakoszom. Dla tych, którym nie dość było jazdy do miejsca, gdzie było ognisko, p. Bogdan Antolak wraz z p. Anną Sereda zorganizowali ciąg dalszy – rajd drogą prowadzącą do leśniczówki w Majdanie Sieniawskim. Pozostali uczestnicy rajdu, zmęczeni drogą i licznymi zabawami, pozostali pod czujnym okiem p. Wiesławy Larwy i p. Zofii Zając, zajadając się i poznając okoliczną faunę i florę. Drogę powrotną ułatwiliśmy, jednocześnie ją uatrakcyjniając, wracając drogą asfaltową, gdzie łańcuchy w rowerach przestały spadać, a ukształtowanie terenu pozwoliło rozpocząć wyścig do domu. Oby takich rajdów w tym roku szkolnym było więcej :D

Anna Sereda

Bogdan Antolak

Mikołaj w szkole

5 grudnia 2014 r. do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Tego dnia nie zapomniał o żadnym uczniu naszej szkoły, obdarowując każdego słodkim upominkiem. Nikt nie dostał rózgi, co oznacza, że w naszej szkole są same grzeczne dzieci. Nie zapomniał również o nauczycielach, pracownikach obsługi, jak i Pani Dyrektor – dla nich również znalazł w swoim wielkim worze upominki. Nie ominął również domu naszego kolegi Marka, któremu również osobiście przyniósł słodkości. Święty Mikołaju! Zapraszamy również za rok!

Anna Sereda

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

W dniach 12 i 13 maja 2015r. przedstawiciele społeczności uczniowskiej naszej szkoły: Jola Gałka, Iza Pawluk i Wiktoria Pokrywka wraz z opiekunem p.  Anną Seredą uczestniczyli w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze. Wraz z uczniami SP im. Prymasa Tysiąclecia ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Babicach, nasi delegaci wyruszyli w dwudniową podróż na Jasną Górę, połączoną ze wspólną modlitwą i zwiedzaniem. W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę odbywała się pod hasłem: „Idę z wami łowić ryby Boże”. Uczestniczyło w niej prawie tysiąc osób, w tym młodzież z 27 szkół noszących imię Kardynała. Organizatorem pielgrzymki było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Anna Sereda

Wycieczka do Bałtowa

19 maja 2015r. odbyła się wycieczka szkolna do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję przenieść się do prehistorii i zobaczyć repliki dinozaurów w skali rzeczywistej, również tych, które miliony lat temu żyły na terytorium naszego kraju. Nasza pani przewodnik pokazała  nam również prawdziwe ślady stóp dinozaurów, które zachowały się w świętokrzyskich skałach Żydowskiego Jaru. Podróż po Zwierzyńcu Bałtowskim dała nam możliwość poznania wielu gatunków zwierząt z niemal wszystkich kontynentów, a wizyta w stadninie koni okazała się ciekawą lekcją na temat różnych ras koni. Wycieczka do Bałtowa była również okazją do aktywnego wypoczynku od zmagań szkolnych w Parku Rozrywki oraz w kinie emocji Cinema 5D. Z pewnością wszystkim – zarówno uczniom, jak i opiekunom – ta wycieczka na  długo zapadnie w pamięci.

Anna Sereda